Всі публікації

Якщо сусіди затопили квартиру

Автор: Фіделіум Груп  •  15 August 2016


Вас затопили сусіди зверху? Не хвилюйтесь, цій проблемі є вирішення якщо вчасно виконати всі необхідні дії або звернутися за правовою допомогою до свого юриста.

Затоплення квартири та відшкодування шкоди є досить актуальним питанням, адже ймовірність затоплення у багатоповерховому будинку досить великому (тим більше якщо будинку більш ніж 15 років). Якщо ж все таки вас спіткала біда і Вас затопили сусіди, у Вас виникає питання, що робити та які дії потрібно зробити для того, щоб Вам відшкодували завдану шкоду. Звісно, можна відразу домовитися з сусідами про відшкодування вам шкоди але як правило не завжди вони Вас почують та підуть на зустріч. Тоді вашим захистом буде звернення до суду для відшкодування шкоди, на підставі ст. 22 та ст. 1166 Цивільного кодексу України

Для початку Вам потрібно зафіксувати факт затоплення квартири, а це фото, відео зйомка, залучити двох свідків, бажано інших сусідів, щоб були не зацікавлені особи. Це буде як додатковий доказ по справі. Основним доказом виступатиме звернутися до ЖЕКу або до іншої експлуатаційної організації, на балансі якої обслуговується Ваш будинок і скласти Акт про залиття квартири. Акт складається комісією з представників постачальника водопостачання (з яким укладений договір на надання водопостачання), житлово-експлуатаційної організації, яка обслуговує Ваш будинок, власника квартири, будинкового комітету, підписується жителями квартир і затверджується начальником ЖЕКу. В акті описуються всі наслідки затоплення (що залите, якi речi ушкоджено, які обсяги робіт необхідно виконати тощо) та причини затоплення.

Складений акт стане основним документом, підтверджуючим фактом у разі Вашого звернення до суду, якщо даний спір не можна вирішити мировою угодою. Акт складається відповідно до встановленої форми, яка зазначена у Наказі від 17.05.2005 № 76 «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій». У випадку відмови винної особи від підписання вищенаведеного Акту, то у цьому випадку складається, Акт відмови від підпису у присутності інших мешканців даного будинку.

Після того як ви здійснили фіксацію затоплення квартири та був складений акт, вам потрібно визначити обсяги заподіяних збитків. Таку оцінку здійснюють незалежні експерти або експертні організації. Для визначеності вартості збитків фактом залиття Вашої квартири необхідно призначити будівельно-технічну експертизу, головною умовою, щоб експерт, який буде проводити дану експертизу, мав ліцензію на здійснення даної експертизи. Далі експерт складає кошторис, в якому зазначаються необхідні ремонтні роботи із зазначенням вартості будівельних матеріалів та робіт. Після чого, на основі кошторису готується експертний висновок. Якщо ж потрібно заздалегідь визначити вартість збитку, житлово-експлуатаційна контора може скласти так званий дефектний акт. Розцінки при цьому застосовуватимуться згідно Правил визначення вартості будівництва. У випадку повного пошкодження майна, ви можете підтвердити вартість майна чеками та іншими платіжними документами.

Якщо винуватець відмовляється відшкодувати завдані збитки або не згоден з його розміром, Вам надається право захистити свої інтереси в судовому порядку (ст. 3 Цивільного процесуального кодексу України.)

При подачі позову до суду про відшкодування шкоди, вам потрібно ще буде додатково зазначити ЖЕК (або ОСББ) як третьою особою, що не заявляє самостійних вимог. У разі вирішення спору на Вашу користь, витрати на проведення експертизи та сплату державного мита нестиме відповідач. Також необхідно пам’ятати, що у будь-якому випадку Ви маєте право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення Ваших прав (ст. 23 ЦКУ). Згідно з Цивільним кодексом України моральний збиток полягає у фізичному болі і стражданнях, які фізична особа зазнала, зокрема, у зв’язку зі знищенням або пошкодженням його майна.


Автор
фото
Юрист (Київ) Виконано завдань: 0 Відгуків: 10

Loading...
В даному розділі статей більше немає