Всі публікації

Отримання інформації стосовно виконання рішень суду органами державної виконавчої служби АРК

Автор: Пискун Леся  •  02 August 2016


  Досить часто, на даний час, виникає питання (труднощі) відносно отримання необхідної інформації щодо перебігу виконання рішень суду органами державної виконавчої служби Автономної Республіки Крим, що і по нині містяться у Єдиному державному реєстрі виконавчих проваджень, та по них винесені Постанови про арешти майна, заборони на його відчуження або за переліком арештованого майна тощо котрі діють на території України.

   Отже (позиція Департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції України), стосовно виконання рішень суду органами держаної виконавчої служби Автономної Республіки Крим в межах компетенції:

   Відповідно до  Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" територія Автономної Республіки Крим та м. Севастополя є тимчасово окупованою.

 Таким чином, діяльність територіальних органів Міністерства юстиції України, у тому числі органів державної виконавчої служби, на зазначених територіях є об'єктивно неможливою.

 В зв'язку із вищевикладеним на даний час у Департаменті державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, з об'єктивних причин, відсутня можливість витребувати у посадових осіб органів державної виконавчої служби Автономної Республіки Крим інформацію щодо стану виконання рішень суду, інших органів (посадових осіб), що перебувають на виконанні в даних органах державної виконавчої служби та вжити відповідних заходів реагування до вказаних посадових осіб.

На даний час на законодавчому рівні не врегульовано питання щодо порядку виконання рішень судів, інших органів (посадових осіб) на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

  Доцільно зауважити, що у Єдиному державномуу реєстрі виконавчих проваджень неможливо здійснити пошук за датою винесення державним виконавцем постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження або за переліком арештованого майна, в зв'язку із чим, надати запитувану Вами інформацію не вбачається можливим.

 Одночасно інформується, що відповідно до Положень про Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 20.05.2003 № 43/5, затвердженого у Міністерстві юстиції України від 21.05.2003 № 388/7709 адміністратором Єдиного реєстру є Державне підприємство "Національні інформаційні системи" Міністерства юстиції України.

   Відповідно п.п. 6.1, 6.2 вищевказаного Положення, інформація з Єдиного реєстру про наявність виконавчих проваджень (у тому числі завершених) відносно боржників-юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців надається у вигляді скорочених витягів у паперовій або електронній формі на запити будь-яких фізичних та юридичних осіб. Повні витяги з Єдиного реєстру надаються на запити сторін виконавчого провадження.

  Витяги в паперовій формі надаються Адміністратором Єдиного реєстру на підставі письмової заяви, форма якої наведена в додатку до Положення.

   Витяги в електронній формі фізичні та юридичні особи можуть отримувати через веб-сайт Адміністратора Єдиного реєстру з виконанням звичайних програмних засобів перегляду інформації у мережі інтернет.


Автор
фото
Адвокат (Київ) Виконано завдань: 0 Відгуків: 27

Loading...
В даному розділі статей більше немає