Всі публікації

Засвідченням форс-мажорних обставин у зоні АТО

Автор: Ткаченко Анна  •  26 January 2016


    Як населені пункти, відносяться до АТО?????

 

    Кабінетом Міністрів України (КМУ) затверджено Розпорядження від 2 грудня 2015 р. «Про переліки населених пунктів у Донецькій і Луганській областях на території, яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, і тих, які розташовані на лінії зіткнення.

    Відносно нещодавно, до того, як був затверджений зазначений вище перелік, КМУ скасував попередній перелік населених пунктів на території АТО без оприлюднення нового та оновленого списку, що ускладнювало отримання Сертифікатів Торгово-Промислової палати про засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

   Через відсутність вказаного переліку виникали проблеми у застосуванні законодавчих норм з питань оподаткування податком на прибуток, податком  на додану вартість, платою за земельні ділянки, що знаходяться на відповідній території. Проте тепер вирішення подібних питань значно спрощується, адже відповідно до внесених змін та оприлюднення затвердженого КМУ переліку населених пунктів на території АТО можливо довести, які саме платники звільняються, наприклад, від сплати та подання звітності з єдиного соціального внеску та ін.

            Отже, дане Розпорядження в значній мірі спрощує роботу підприємств та отримання сертифікатів ТПП, що знаходяться на території АТО. Проте, потрібно чітко розуміти, які населені пункти дійсно зазначені у переліку,навіть якщо на даній території проходять будь-які конфлікти, але цього міста, або селища не має у даному Розпорядженні, це слугує причиною для відмови ТПП і єдиним правильним рішенням залишається подати позов до Суду, або чекати на прийняття поправок або доповнень до чинного переліку даних населених пунктів віднесених до зони АТО. 

Наша компанія допоможе швидко отримати сертифікат про форс-мажорні обставини в зоні АТО. Для більш детальної інформації звертайтесь до партнера компанії та старшого юриста, Ткаченко Анни Андріївни за тел. 067-508-58-59 або зробити запит: [email protected]

 


Автор
фото
Юрист (Київ) Виконано завдань: 0
Закалюжна Інна
А як щодо переліку населених пунктів?
27 January 2016 в 15:11
Мороз Юлия
Закалюжна Інна, http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1275-2015-%D1%80
28 January 2016 в 12:54 1

Loading...
В даному розділі статей більше немає