Всі публікації

Повідомлення осіб, щодо яких проводилися негласні слідчі (розшукові) дії

Автор: Куль Володимир  •  06 October 2015


Згідно зі змістом ст. 253 КПК підозрюваний, його захисник, мають бути письмово повідомлені прокурором або за його дорученням слідчим про факт і результати негласної слідчої (розшукової) дії протягом дванадцяти місяців з дня припинення таких дій, але не пізніше звернення до суду з обвинувальним актом.

На практиці я не зустрічав жодного випадку щоб прокурори чи слідчі дотримувалися свого обов'язку.

Більше того, в матеріалах кримінальних проваджень також відсутні рішення слідчих суддів про дозвіл на проведення негласних(слідчих) дій, а прокурори аргументують їх відсутність таємницею та не долучають цих рішень до матеріалів кримінальних проваджень, які направляють в суд.

Складається ситуація, коли про проведення тої чи іншої негласної слідчої дії дізнаєшся з протоколу слідчої дії, а обвинувачений, його захисник та суд в цілому, взагалі позбавлені можливості пересвідчитися в законності їх проведення та повинні "вірити прокурору на слово".

Вважаю, що докази, які отримання в результаті негласних (слідчих) дій про проведення яких не було письмово повідомлено особу, слід визнавати недопустимими, оскільки вони отримані внаслідок істотного порушення прав та свобод людини, зокрема ст. 6, 8, 13 ЄКПЛ.

Цікавить, по-перше, те чи були в когось з колег випадки визнання під час судового розгляду таких доказів недопустими, а, по-друге, чи відомі кому рішення Європейського суду з прав людини, які можна застосувати в цій ситуації.


Автор
фото
Адвокат (Київ) Виконано завдань: 0 Відгуків: 2

Loading...
В даному розділі статей більше немає