Всі публікації

Про санітарні умови та експлуатацію готелів і інших підприємств готельного типу

Автор: Пискун Леся  •  03 August 2015


      Відповідно до Правил по санитарному содержанию и эксплуатации гостиниц и других предприятий гостиничного типа, утверджены зам. Министра комунального хозяйства УССР  В. Бугаенко 24.12.1970, Согласовано Главным санитарным инспектором Министерства здравоохранения УССР В. Мельник 21.12.1970 далі по тексту "Правила", що діють і на даний час.

   Відповідальність за санітарний стан всіх приміщень покладається на директора готелю і підприємств готельного типу.

 Готелі та інші підприємства готельного типу зобов'язані мати санітарний журнал, встановленої форми, пронумерований, прошнурований.

 Обслуговуючий персонал готелів і іншіх організацій готельного типу при прийомі на роботу проходить медичний огляд. Також обов'язковий щоквартальний медичний огляд  персоналу та один раз в рік продження персоналом флюорографії.

  Обслуговуючий персонал зобов'язаний знати і виконувати правила по санітарним вимогам і експлуатації готелів і інших підприємств готельного типу. Дотримуватись правил особистої гігієни (охайно бути одягненим, мати чисте взуття).

 У житлових приміщеннях і місцях загального користування робиться комплексне щоденне прибирання, куди входить: провітрювання приміщень - влітку відкриваються вікна, а взимку - кватирки, прибирання ліжка з обов'язковим перевертанням ватяної перини, витрушенням простирадла і підковдри, збиванням подушок, видалення типу пилососом або механізоване прибирання підлоги, а також видалення пилу з меблів.

 У номерах з санітарним вузлом, прибирання останнього здійснюється після закінчення прибирання житлових кімнат.

  Один раз в тиждень здійснюється генеральне прибирання номерів і не рідше за один раз в місяць місць загального користування (віталень, холів, коридорів).

 Під час генерального прибирання здійснюється чищення дзеркал, ретельне видалення пилу із стелі і стін, протирання віконних і дверних стікол і рам, миття і натерання паркетної підлоги, обробка пилососом пружинних матраців, ватяних перин, подушок і шерстяних ковдр, килимів і килимових доріжок і віконних драпіровок.

 При чому, перина або подушка має бути в чохлі, шерстяна ковдра в глухій підковдрі.

Протирання електоапаратури, дверних і віконних ручок, засувок, шпінгалетів, вентиляційних та інших приладів здійснюється не рідше одного разу в місяць.

  Прибирання, дрібний ремонт і контроль за станом номера і інвентарю в ньому повинні здійснюватися без порушення спокою проживаючих в даному номері.

Прибирання номерів повинно здійснюватися під час відсутності проживаючих і за їх згодою.

 Система освітлення житлових приміщень і місць загального користування готелів і інших підприємств готельного типу має бути гнучкою і добре керованою.

 Освітлення має бути зональним. Зони відпочинку, роботи, сну повинні освітлюватись різного типу світильниками, торшерами, настільними лампами, нічниками і бра. Світильники повинні мати спеціальні захистні пристрої.

 Вентиляційні системи в готелях повинні забезпечувати оптимальний повітряний режим і найбільш сприятливі параметри повітря.

 У готелях, за узгодженням з санінспекцією, можуть застосовуватися вентиляційні установки з природною або штучною циркуляцією повітря.

Прибирання сан. вузла здійснюється повинно здійснюватися щодня після прибирання номеру.

 Стіни панелей санвузлів мають бути фанеровані глазурованою плиткою або забарвлені масляною фарбою, які повинні щодня витиратися ганчіркою, змоченим дезрощином. Піл санвузла повинний митися 2 рази на добу. при генеральному прибиранні стіни санвузла миються дезрощином.

  В ваній кімнаті має бути табурет, гумовий килимок, який згортається в трубку і закріплюється спеціальним кільцем. При використанні цей килимок розвертається.

 Після закінчення прибирання санвузла на всі санприбори (ванна, умивальник, унітаз) мають бути покладені етикетки разового користування з написом "продезнфіковано".

 У душових і ваннах загального користування на підлозі кабіни кладуться дерев'яні грати, забарвлені масляною фарбою світлих тонів з гумовими килимками.

 У загальних санвузлах мають бути електрорушники або індивідуальні серветки для витирання рук. Вивішувати рішники для загального користування - забороняється.

Готелі мають бути обладнені гладкою, забезпечуючою легке очищення, меблями.

Зберігати меблі в чохлах або покривати іі накидками не рекомендується. Дивани, дивани-ліжка, м'які і напівм'які крісла повинні мати оббивку зручну для прибирання. 

Шафи мають бути забезпечені не меншше 3 шт. плічок, а в готелях обслуговуючих іноземних туристів, не менше 6 шт. Приліжкові килимки мають бути з матеріалів, що легко піддаються очищенню від пилу.

Зміна постільної білизни здійснюється не рідше на один раз в 5-6 днів, рушників - через 3-4 дні.

 У готелях повинні виконуватися протипожежні правила. 

 

 З повагою,


Автор
фото
Адвокат (Київ) Виконано завдань: 0 Відгуків: 27

Loading...
В даному розділі статей більше немає