Всі публікації

Кримінальна відповідальність за умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я

Автор: Полищук-Минаева Виктория  •  25 May 2015


Відповідно до частини 2 статті 125 Кримінального кодексу України, умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я або незначну втрату працездатності,  – карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до одного року, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Об’єктом злочину є здоров’я особи.

З об’єктивної сторони злочин характеризується вчиненням легкого тілесного ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я або незначну втрату працездатності (ч. 2 ст. 125). Легке тілесне ушкодження характеризується тим, що при його заподіянні потерпілому спричиняються короткочасний розлад здоров’я або незначна стійка втрата працездатності.

Відповідно до підпунктів 2.3.3 та 2.3.4 пункту 2.3 Правил судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України № 6 від 17.01.1995, короткочасним   належить   вважати   розлад   здоров’я  тривалістю понад шести днів, але не більше як три тижні (21 день). Під незначною стійкою втратою працездатності  належить розуміти втрату загальної працездатності до 10%.

Суб’єктом злочину є осудна особа, яка досягла 16-річного віку.

Суб’єктивна сторона злочину характеризується прямим або непрямим умислом.


Автор
фото
Юрист (Київ) Виконано завдань: 13 Відгуків: 3

Loading...
В даному розділі статей більше немає