Всі публікації

Відповідальність за дрібне хуліганство

Автор: Полищук-Минаева Виктория  •  25 May 2015


Дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, – тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб (стаття 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

При  вирішенні  питання   про   відмежування   кримінально караного  хуліганства  від  дрібного  слід  виходити  з  того,  що відповідно до частини 1 статті 296 Кримінального кодексу України, хуліганство – це умисне грубе  порушення  громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства,  яке   супроводжується   особливою   зухвалістю   або винятковим цинізмом.

Якщо таке порушення не супроводжувалось особливою  зухвалістю або  винятковим  цинізмом,  його необхідно кваліфікувати як дрібне хуліганство  за  статтею 173  Кодексу  України  про   адміністративні правопорушення.

Порядок розгляду справ про дрібне хуліганство. Справа про адміністративне правопорушення розглядається, зазвичай, за місцем його вчинення. Може також в окремих випадках розглядатися за місцем проживання порушника або за місцем обліку транспортних засобів, коли йдеться про правопорушення водіями правил дорожнього руху. Загальним правилом є розгляд справи в присутності особи, яку притягують до адміністративної відповідальності. За відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду та якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Однак здебільшого присутність особи є обов’язковою.

Особа, яку притягують до адміністративної відповідальності, користується певними правами, зокрема: правом ознайомлюватися з матеріалами справи, давши пояснення, подавати докази, заявляти клопотання, користуватись юридичною допомогою адвоката, оскаржити постанову за справою тощо.

Процесуальний порядок розгляду справи врегульований статтями 278—282 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Завершується розгляд справи винесенням постанови про накладення адміністративного стягнення або про закриття справи. Постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручається особі під розписку.

Постанова за справою протягом 10 днів може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим. Постанова може бути оскаржена до органу вищого рівня або до адміністративного суду.

Постанова підлягає обов’язковому виконанню з моменту її винесення.


Автор
фото
Юрист (Київ) Виконано завдань: 13 Відгуків: 3

Loading...
В даному розділі статей більше немає