Всі публікації

Алгоритм дій щодо приватизації громадянином земельної ділянки

Автор: Медведев Сергей  •  24 March 2015


Алгоритм дій щодо приватизації громадянином земельної ділянки с/г призначення з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за межами населеного пункту

 

  1. Отримати погодження землекористувача (якщо земельна ділянка перебуває в оренді). Для цього потрібно з офіційним листом звернутися до орендаря земельної ділянки із проханням погодити вилучення землі (безкоштовно).
  2. На підставі ст. ст. 116, п.6 ст.118, 121, 122 Земельного кодексу України звернутися до головного управління Держземагенства у відповідній області із заявою надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель державної власності у приватну власність орієнтовною площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства. До заяви додати графічні матеріали місця розташування земельної ділянки, копію паспорту та ідентифікаційного коду. Максимальний строк розгляду заяви – 1 місяць. Отримати наказ Держземагенства про надання дозволу (безкоштовно).
  3. Звернутися до розробника проекту землеустрою (землевпорядна організація, яка має ліцензію на проведення землевпорядних робіт). Відповідно п. г ч.2 статті 28 Закону України «Про землеустрій», максимальний  строк складання документації  із землеустрою не повинен перевищувати шести місяців з моменту укладення договору (ціна договірна, орієнтовно 800 – 1500 грн.).
  4. Проект землеустрою погодити у відповідності до статті 186-1ЗК України. В даному випадку погодити проект землеустрою потрібно у районному відділі земельних ресурсів (оригінал проекту залишається в районному відділі земельних ресурсів для зберігання, інший оригінальний проект чи завірена його копія залишається в громадянина). Висновок дається протягом 10 робочих днів (безкоштовно).
  5. Потім з проектом землеустрою та Висновком звернутися до державного кадастрового реєстратора районного відділу земельних ресурсів (через Центр надання адміністративних послуг), який занесе в базу кадастровий номер земельної ділянки та сформує Витяг про державну реєстрацію земельної ділянки (безкоштовно).
  6. З Висновком, Витягом та проектом землеустрою звернутися до головного управління Держземагенства у відповідній області із заявою про затвердження проекту землеустрою та передачею земельної ділянки у власність. Заява розглядається 2 тижні (п.9 ст.118 Земельного кодексу України). Отримати наказ Держземагенства про затвердження проекту землеустрою та передачу земельної ділянки у приватну власність (безкоштовно).
  7. З наказом головного управління Держземагенства у відповідній області про затвердження проекту землеустрою, з витягом про державну реєстрації земельної ділянки, з відповідними квитанціями, з паспортними даними звернутися в реєстраційну службу (за місцем знаходження земельної ділянки) для державної реєстрації нерухомого майна. Здійснити державну реєстрацію права власності на земельну ділянку (заплатити 119 грн. державного мита, 120 грн за витяг про державну реєстрацію права власності).
  8. Якщо виникає необхідність продажу приватизованої земельної ділянки, потрібно виготовити експертну грошову оцінку земельної ділянки (ціна договірна, орієнтовно 600-1300 грн.) та звернутися до нотаріуса для оформлення договору купівлі-продажу.

 

 

Юрист

Сергій Медведєв

юридична компанія "Адвокат" м. Київ

 


Автор
фото
Юрист (Київ) Виконано завдань: 0 Відгуків: 12
Парохненко Сергей
Как название темы вяжется с п.8?
"Алгоритм дій щодо приватизації громадянином земельної ділянки с/г призначення з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за межами населеного пункту"
"Якщо виникає необхідність продажу приватизованої земельної ділянки, потрібно виготовити експертну грошову оцінку земельної ділянки (ціна договірна, орієнтовно 600-1300 грн.) та звернутися до нотаріуса для оформлення договору купівлі-продажу"
08 June 2015 в 12:36

Loading...
В даному розділі статей більше немає