На сьогоднішній день питанням мобілізації стурбована значна частина як чоловічого, так і жіночого населення України. Адже, захист Вітчизни є прямим обов’язком тих громадян, які законодавчо віднесені до переліку військовозобов’язаних. Наразі кожен другий підпадає під норми Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Цей аналітичний матеріал підготовлено щоб дати відповідь на питання «Хто підлягає мобілізації?».
За законодавством України, часткова мобілізація є складовою заходів, які проводяться з метою забезпечення оборони держави. Якщо конкретніше, то з метою доукомплектування ЗСУ спеціалістами із числа добровольців та осіб, які раніше проходили військову службу.
Далі мова піде про категорії тих громадян, які на даний момент не підлягають мобілізації. А саме, про підстави та умови, за яких громадяни України не будуть мобілізовані.
Відповідно до ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»,не підлягають мобілізації:
Наведений перелік не є вичерпний. Слід звернути увагу, що сам лиш факт того, що особа, наприклад, яка зайнята постійним доглядом за особами, що його потребують, не буде мобілізована лише в тому випадку, коли факт догляду буде підтверджений документально, та будуть відсутні інші особи, які могли б здійснювати такий догляд. Тому, якщо у Вас склалась аналогічна ситуація, раджу Вам терміново звернутись до компетентних органів для отримання документального підтвердження догляду.
Щодо інших аспектів, які передбачені законодавством, то також необхідно звернути увагу на Постанову КМУ №637 від 27.08.2010 року. У цьому документі передбачені поважні підстави неявки на воєнні збори. Так, постановою до них віднесено:
Цей перелік є вичерпний. Варто зазначити, що перераховані обставини також мають бути підтверджені належним чином. Так, смерть родича може бути підтверджена свідоцтвом про смерть, інші випадки – відповідними довідками. Наявність надзвичайної ситуації може не потребувати підтвердження, так як вона буває загальновідомою, однак Вам необхідно буде підтвердити факт впливу такої ситуації на Вас, і як наслідок – створення об’єктивних перешкод.
Окремо слід зазначити про віруючих. 17.04.2014 року Генштаб України надіслав військовим комісаріатам Лист №300/1/с/1186, відповідно до якого військовозобов’язані віруючі, віра яких не дозволяє носіння зброї, або коли віровчення суперечить виконанню військового обов’язку були звільнені від військових зборів та призову на службу.
У разі коли Ви не знайшли себе в переліку вище наведених категорій осіб, Вам буде корисно знати наступну інформацію.
З моменту оголошення про мобілізацію, особам, які перебувають на військовому обліку, заборонено змінювати своє місце проживання без спеціального дозволу. Згідно ст. 22 Закону, громадяни зобов’язані прибути по виклику до воєнного комісаріату для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час.
У разі протиправної поведінки військовозобов’язаного, законодавством передбачені наступні наслідки:
Відзначу, що четверта хвиля мобілізації розпочнеться 20 січня 2015 року і триватиме 90 діб.
Надіюсь, що ця стаття була Вам корисною і допомогла розібратись в питаннях четвертої хвилі мобілізації. Якщо у Вас залишились питання, - пишіть в коментарі.
З повагою, Касянчук Сергій
Юридична допомога Primus Partners
Доброго времени суток. Проживаю в Киеве (Гугл карта: shorturl.at/gqtyY), проблема: плотно запаркованный машинами вход в подъезд. Сейчас мусорные баки стоят на противоположной стороне входа и машины бывают паркуются, что с коляской невозможно напрямую перейти на другую сторону. Подобная парковка...
Здравствуйте, мне исполнилось 27 лет в армии не служил. На данный момент не прописан, нужно прописатся но в паспортном требуют военный билет. Подскажите пожалуйста как получить военный билет и что для этого нужно?
Здравствуйте, получили свидетельство о рождении ребенка по решению суда. Документы подавали по доверенности через юриста. В графе гражданство отца стоит прочерк. Хотя мать и отец ребенка в браке , граждане Украины. Отец имеет прописку в Донецкой обл г.курахово(подконтрольная территории, где и...