Всі публікації

Що треба знати водію, якщо його зупинив працівник ДАІ

Автор: Парубий Иван  •  20 March 2014


Дуже часто працівники ДАІ зупиняють автомобілі без видимих на то причин і вимагають у водіїв документи не пояснюючи причин зупинки, а подекуди і наводять вигадані причини зупинки. Звісно зупинивши автомобіль, оглянувши документи водія та автомобіль завжди знайдеться підстава до чого «придертись».

Цю історію нам розповів наш читач Валерій. Його друг Петро їхав у відрядження з Києва в Тернопіль. Їхав неспішно, правил дорожнього руху не порушував. І ось за Житомиром його зупинив працівник ДАІ, не пояснивши причин зупинки. Петро на вимогу автоінспектора подав водійське посвідчення та документи на автомобіль. На запитання Петра про причину зупинки, автоінспектор повідомив, що зупиняють усі автомобілі з номерними знаками Тернопільської та Львівської реєстрації, тобто нічого страшного немає,оскільки це просто «планова перевірка». Петро подумав, що це якимось чином пов’язано з подіями в Києві і не надав цьому уваги.
Автоінспектор пішов у свій автомобіль і за якийсь час повернувсь із якимось документом та надав Петру його підписати при цьому повідомивши, що перевірку той пройшов і отримавши копію документа може їхати далі. Петро чемно підписав документ, взяв його копію і вражений делікатністю автоінспектора поїхав далі.
Уважно вивчивши вдома отриману, до речі, майже зовсім нечитабельну копію документа був вражений – це протокол про адміністративне правопорушення за відсутність у водія страхового полісу.
Слід зазначити, що у Петра на той момент дійсно не було із собою страхового полісу, а тільки наклеєний стікер на лобовому склі.

Так все ж, які ж документи має мати при собі водій і як здійснюється їх перевірка працівником ДАІ? З цим запитання ” Місто” звернулось до адвоката Правозахисної громадської організації “Інститут Права” Івана Парубія.

Водій зобов’язаний мати при собі і на вимогу працівника ДАІ показати – саме показати, а не передавати в руки для перевірки:
Водійське посвідчення;
Реєстраційний документ на транспортний засіб. Довіреність на управління транспортним засобом не вимагається.
Страховий поліс (сертифікат) про укладення договору страхування цивільної відповідальності. Слід зауважити, що має бути саме страховий поліс (сертифікат «Зелена карта»), а не спеціальний знак (стікер). Водії які звільнені від обов’язково страхування повинні мати при собі відповідні документи, що це підтверджують.
Ліцензійну карточку у випадку надання послуг по перевезенню пасажирів і небезпечних вантажів.

Крім цього слід мати на увазі, що працівник ДАІ являється працівником міліції і має право перевіряти у громадян при підозрі в скоєнні правопорушення документи що посвідчують особу. Такі документи перевіряються автоінспектором у випадку зупинки транспортного засобу з різних причин основними з яких є:
Порушення водієм правил дорожнього руху;
Відсутності номерного знаку на транспортному засобі або наявності номерного знака, що не відповідає встановленим вимогам, або якщо він закріплений на невідповідному місці чи закритий іншими предметами або забруднений, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 метрів;
Наявності ознак, що свідчать про технічні несправності транспортного засобу;
Наявності даних про причетність транспортного засобу до вчинення ДТП.

Правозахисна громадська організація “Інститут Права”


Автор
фото
Адвокат (Тернопіль) Виконано завдань: 0 Відгуків: 1
Закалюжна Інна
Іване, гарний початок....вітаю Вас!
20 March 2014 в 13:48 1
Парубий Иван
Закалюжна Інна, Надзвичайно вдячний за підтримку - вона дуже важлива.
20 March 2014 в 13:52
Корна Виктория
Водитель не обязан по любому требованию показывать полис.
ЗУ "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів"

21.2. Контроль за наявністю договорів обов'язкового
страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних
транспортних засобів здійснюється:

Відповідними підрозділами МВС України при складанні
протоколів щодо порушень правил дорожнього руху ( 1306-2001-п ) та
оформленні матеріалів дорожньо-транспортних пригод; { Абзац другий
пункту 21.2 статті 21 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 3565-VI ( 3565-17 ) від 05.07.2011 }

органами Державної прикордонної служби України під час
перетинання транспортними засобами державного кордону України.
20 March 2014 в 23:42 1

Loading...
В даному розділі статей більше немає