Всі публікації

Перелік робіт, при виконанні яких може запроваджуватися колективна (бригадна) матеріальна відповідальність

Автор: Пискун Леся  •  09 December 2013


     Наказом Міністерства Праці України від 12.05.96 № 43 з наступними змінами та доповненнями  визначено, що колективна (бригадна) матеріальна відповідальність установлюється власником або уповноваженим ним органом за погодженням з профспілковим комітетом підприємства, установи, організації або іншими уповноваженим на представництво трудовим органом за наявності одночасно таких умов: передбачені Переліком роботи, при виконанні яких може запроваджуватися колективна (бригадна) матеріальна відповідальність, виконуються працівниками спільно, розмежувати відповідальність кожного працівника і укласти з ним договір про повну матеріальну відповідальність неможливо; власником або уповноваженим ним органом працівникам створені умови, необхідні роботи та забезпечення повного збереження переданих їм цінностей.

  Отже,  Перелік робіт, при виконанні яких може запроваджуватися колективна (бригадна) матеріальна відповідальність:

  1. Роботи, пов'язані з виконанням касових операцій. 

  2. Роботи, пов'язані  з прийняттям від населення усіх видів платежів та виплатою грошей не через касу.

  3. Роботи, пов'язані з прийманням на зберігання, обробкою, зберіганням, видачею метеріальних цінностей на складах, базах (нафтобазах), автозаправних станціях, в автогосподарствах, холодильниках, харчоблоках, сховищах, на заготівельних (приймальних) пунктах, товарних і товарно-перевалочних дільницях, камерах схову, коморах і роздягальнях, з екіпіровкою пасажирських суден, вагонів і літаків.

 4. Роботи, пов'язані  з прийманням від населення предметів культурно-побутового призначення та інших матеріальних цінностей на схов, у ремонт і для виконання інших операцій, пов'язаних із виготовленням, відновленням або покращенням якості цих предметів (цінностей), їхнім сховом та виконанням інших операцій з ними, з видачею напрокат населенню предметів кільтурно-побутового призначення.

  5. Роботи, пов'язані  з продажем (видачею) товарів (продукції), їх підготовкою до продажу незалежно від форм торгівлі та профілю підприємства (організації).

 6. Роботи, пов'язані  з прийманням та обробкою для доставки (супроводження) багажу, поштових відправлень та інших матеріальних та грошових цінностей, їхньою доставкою (супроводженням), видачею (здачею).

 7. Роботи, пов'язані  з виготовленням (складанням, монтажем, регулюванням) та ремонтом машин, механізмів, електронної техніки та радіоапаратури, електромеханічних приладів, систем а також виготовленням їх деталей та запасних частин; роботи, що виконується майстернями побутового обслуговування, ательє тощо.

 8. Робота по виконанню операцій, пов'язаних  з закупівлею, продажем, обміном, перевезенням, доставкою, пересиланням, зберіганням, сортуванням, пакуванням, обробкою або використанням в процесі виробництва дорогоцінних метелів і дорогоцінного каміння, ювелірних, побутових і промислових виробів та матеріалів, виготовлених з використанням дорогоцінних метелів та дорогоцінного каміння, відходів брухту, що містять дорогоцінні метели і дорогоцінні каміння синтетичного корунду та виробів з нього, а також валютних операцій.

 9. Роботи, пов'язані  з прийманням у цехах, зберіганням, обробкою та передачею на виробництво тари.

 10. Роботи, пов'язані  з виготовленням, зберіганням, відбиранням, рахуванням, упаковкою та видачею грошових знаків, цінних паперів, їх напівфабрикатів, а також усіх видів бланків цінних паперів, документів суворого обліку, знаків поштової оплати та матеріалів, які використовуються при їх виготовленні.

 11. Роботи, пов'язані  з виготовленням та зберіганням усіх видів квитків, талонів, абонементів (включаючи абонементи та талони на видачу їжі підприємствам громадського харчування) та інших знаків, призначених для розрахунків населення за послуги.

 12. Роботи, пов'язані  з вирощуванням, годівлею, утриманням і розведенням сільськогосподарських тварин; роботи, пов'язані з виробництвом сільськогосподарської продукції та її переробкою.

 13. Роботи, пов'язані з переробкою сировини, виготовленням або користуванням готових виробів.

     Доцільно зауважити, вищевикладений перелік є вичерпаний.

  З повагою, 

 

  


Автор
фото
Адвокат (Київ) Виконано завдань: 0 Відгуків: 27

Loading...
В даному розділі статей більше немає