Всі публікації

Порядок розгляду заяв та повідомлень про вчинення насильства в сім'ї або реальну його загрозу

Автор: Пискун Леся  •  04 December 2013


    Постановою КМУ "Про затвердження Порядку розгляду заяв та повідомлень про вчинення насильства в сім'ї або реальну його загрозу" від 26.04.2003 р. №166 з наступними змінами та доповненнями (надалі по тексту - "Постанова"), визнанчається механізм прийняття, обліку і розгляду заяв та повідомлень про вчинення насильства в сім'ї або реальну його загрозу (надалі по тексту - "заява").

  Прийняття, облік і розгляд заяв здійснюється за місцем проживання постраждалого від насильства в сім'ї  або члена сім'ї, стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства, Мінсоцполітики, структурними підрозділом, відповідальним за реалізацію державної політики щодо запобігання насильству в сім'ї, відповідної місцевої держадміністрації, відповідними підрозділом органу внутрішніх справ (надалі по тексту - "органи").

   Усна заява викладається заявником і записується посадовою особою відповідного органу, а письмова - надсилається поштою або подається особисто, або передається через іншу особу (представника).

  У заяві зазначається: прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання постраждалого від насильства в сім'ї або члена сім'ї, стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства, а також міститься інформація про те, ким вчинено насильство в сім'ї, час і місце його вчинення, умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування, ініші обставини вчинення насильства в сім'ї або реальної загрози його вчинення.

  Заява одразу після надходження до Мінсоцполітики, структурного підрозділу, відповідного за реалізацію державної політики щодо запобігання насильству в сім'ї, відповідної місцевої держадміністрації, відповідного підрозділу внутрішніх справ - реєструється.

  Відмова у прийнятті та розгляді заяви не допускається. 

   Органи розглядають заяву не більше, ніж протягом трьох днів. Якщо виникає потреба у перевірці викладених у заяві фактів та з'ясуванні додаткових обставин, заява розглядається не більше ,ніж протягом семи календарних днів.

   У разі коли заява стосується неповнолітнього чи недієздатного члена сім'ї, відповідна інформація подається службі у справах дітей та органу опіки і піклування.

   Відповідний підрозділ органу внутрішніх справ інформує протягом трьох днів про отримання заяви структурний підрозділ, відповідальний за реалізацію державної політики щодо запобігання насильству в сім'ї, відповідної місцевої держадміністрації.

    Про отримання заяви, в якій міститься повідомлення про існування загрози життю і здоров'ю особи, негайно інформується відповідний орган внутрішніх справ (за спеціальною телефонною лінією 102) для вжиття заходів до припинення насильства або дій членів сім'ї, спрямованих на виконання реальної загрози його вчинення.

    Під час розгляду заяви здійснюється відвідування постраждалого від насильства в сім'ї  або особи, стосовно якої існує реальна загроза вчинення насильства в сім'ї за місцем проживанням представниками відповідного підрозділу органу внутрішніх справ, структурного підрозділу, відповідального за реалізацію державної політики щодо запобігання насильству в сім'ї, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відповідної місцевої держадміністрації, а у разі отримання зазначеної інформації стосовно неповнолітнього - із залученням представників органу опіки та піклування, кримінальної міліції у справах дітей органу внутрішніх справ і служби у справах дітей.

    Структурний підрозділ, відповідальний за реалізацію державної політики щодо запобігання насильству в сім'ї, відповідної місцевої держадміністрації організовує надання постраждалим від насильства в сім'ї та членам сім'ї, стосовно якої існує реальна загроза, психологічних, юридичних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, інформаційних та інших послуг, якими вони можуть скористатися через мережу центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та їх спеціалізованих служб, а у разі потреби направляють їх до спеціалізованих установ для постраждалих від насильства в сім'ї (кризові центри, притулки, центри медико-соціальної реабілітації).

  Відомості про особисте життя та інша інформація, що міститься у заяві, не підлягають розголошенню.

З повагою, 

  


Автор
фото
Адвокат (Київ) Виконано завдань: 0 Відгуків: 27

Loading...
В даному розділі статей більше немає