Всі публікації

Не дають спокою галасливі сусіди. Що робити?

Автор: Костромина Виктория  •  21 October 2013


Вам необхідно звернутися з заявою до міліції та СЕС, з обґрунтованим викладенням ситуації. При відмові дільничого інспектора.

Вам необхідно отримати у канцелярії МВС відмову у складанні протоколу або відмову про притягнення до адм.. відповідальності , скласти скаргу до прокуратури про оскарження дії працівників МВС або скласти позов до суду, на оскарження дії працівників МВС чи прокуратури.

 

Згідно з ч. 2 ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення » шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів , встановлених для відповідного часу доби.

До захищених об'єктах згідно закону відносяться такі приміщення і такі території : житлових будинків та прибудинкові території ; лікувальних , санаторно -курортних закладів, будинків -інтернатів , закладів освіти , культури ; готелів і гуртожитків ; розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування , торгівлі , побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу; інших будівель і споруд , у яких постійно чи тимчасово перебувають люди ; парків , скверів , зон відпочинку , розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.

Згідно ч. 3 ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» у нічний час , з двадцять другого до восьмого години на захищених об'єктах забороняється гучний спів і викрики , користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму , проведення салютів , феєрверків , використання піротехнічних засобів.

Відповідно до ч. 4 ст. 24 зазначеного закону проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт , що супроводжуються шумом , забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години , а у святкові та неробочі дні - цілодобово. Власник або орендар приміщень , у яких передбачається проведення ремонтних робіт , зобов'язаний повідомити мешканцям прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні . Шум , який створюється під час проведення будівельних робіт , не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

Ст. 46 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення » передбачає , що за порушення вимог щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності , що супроводжуються шумом , встановлених частинами 2 , 3 та 4 ст. 24 зазначеного закону , підприємство , установа , організація , громадянин - суб'єкт підприємницької діяльності сплачує штраф у розмірі від 50 до 450 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян. У разі , якщо підприємство , установа , організація або громадянин - суб'єкт підприємницької діяльності не припинили порушення після застосування фінансової санкції , вони сплачують штраф у розмірі ста відсотків вартості реалізованої продукції , виконаних робіт , наданих послуг.

1) Рішення Київради " Про встановлення правил благоустрою території , паркування транспортних засобів , тиші в громадських місцях , торгівлі на ринках у м. Києві. Правила забороняють здійснювати ремонтні та будівельні роботи в житлових будинках , квартирах , офісних приміщеннях та технічних без попередження мешканців прилеглих будинків , квартир про початок робіт і час їх завершення. Рівень шуму під час проведення робіт не повинен перевищувати 40 дБА. Заборонено здійснювати ремонтні та будівельні роботи в Києві по буднях з 21:00 до 9:00 , у вихідні та святкові дні зовсім.

2) " Санітарні норми допустимого шуму в житлових і громадських будівлях і на території житлової забудови" . Встановлюються допустимі рівні шуму, що проникає в приміщення житлових і громадських будівель від зовнішніх і внутрішніх джерел , і допустимі рівні шуму на території житлової забудови.

3) Закон України " " Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення ". Стаття 24 Закону забороняє проводити ремонтні роботи , що супроводжуються шумом в робочі дні з 21-00 до 8 ранку , а у святкові та вихідні дні - зовсім. Власник приміщення в якому планується проводити ремонтні роботи зобов'язаний проінформувати жителів прилеглих квартир про початок таких робіт. З їх згоди ремонт можна робити в святкові і неробочі дні . За недотримання законодавства , порушникам загрожують штрафні санкції - від 17 до 204 грн.

4 ) Постанова Кабміну " Правила користування приміщеннями житлових будинків" . Згідно з правилами , у приміщеннях житлових будинків в робочі дні з 21:00 до 8:00 , а у вихідні та святкові дні цілодобово , забороняється проводити ремонтні роботи , що супроводжуються шумом . Власник приміщення , в якому планується проводити ремонтні роботи , зобов'язаний проінформувати жителів прилеглих квартир про початок таких робіт. З їх згоди ремонт можна робити в святкові і неробочі дні . При цьому рівень шуму не повинен перевищувати санітарні норми .

5 ) "Кодекс України про адміністративні порушення " . Кодексом ( стаття 182 ) встановлюється відповідальність за порушення вимог законодавчих та інших нормативно - правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях .

Згідно з постановою Кабміну № 45 від 24 січня 2006 року ( "Правила користування приміщеннями житлових будинків" , стаття 9) в житлових будинках заборонено проводити ремонтні роботи в будні з 21:00 до 8:00 . А у святкові та вихідні дні займатися ремонтом в квартирі не можна взагалі. Втім , якщо сусіди прилеглих квартир дали на те свою згоду, то ремонтувати житло по вихідних і у свята можна . При цьому теж слід дотримуватися " шумовий " режим , адже згідно нормативно - правовому акту , рівень шуму не повинен перевищувати санітарні норми - 45 дБА.


Автор
фото
Адвокат (Київ) Репутація: 312 / 390 Виконано завдань: 22 Відгуків: 927

Loading...
В даному розділі статей більше немає