Всі публікації

Хочу розлучитись з чоловіком! Що робити?

Автор: Д Д  •  19 September 2013


Шлюб припиняється внаслідок його розірвання за спільною заявою подружжя або одного з них, а також за спільною заявою подружжя (або за позовом одного з подружжя) на підставі рішення суду. Як правило, на підставі рішення суду шлюб розривається у наступних випадках:

-          Не згода одного із подружжя;

-          Наявність дітей;

Які необхідні документи для розгляду справи в суді?

У разі розірвання шлюбу за спільною згодою подружжя, яке має дітей, необхідно подати спільну заяву від подружжя до суду, розгляд якої буде провадитись в окремому провадженні (додаток №1). У разі не згоди одного із подружжя до суду потрібно звернутись із позовною заявою (додаток №2, 3). Заява чи позовна заява подаються в письмовій формі та повинні містити найменування суду, до якого подається заява, ім'я (найменування) заявників, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі, зміст вимог, виклад обставин, якими обґрунтовують вимоги, зазначення  доказів, що підтверджують кожну обставину. Також має бути зазначено дата й місце реєстрації шлюбу, мотиви його розірвання, чи є від шлюбу неповнолітні діти, при кому з батьків вони перебувають, пропозиції  щодо участі подружжя в утриманні та вихованні дітей після розірвання шлюбу, чи заявляються інші вимоги, які може бути вирішено одночасно з позовом про розірвання шлюбу.

 

               До заяви додаються:

-      свідоцтво про реєстрацію шлюбу;

-      копії свідоцтв про народження дітей (при наявності);

-      довідки щодо розміру заробітку та інших доходів;

-      інші необхідні документи відповідно до заявлених вимог.

-      квитанція про оплату судового збору;

Якщо розірвання шлюбу судом проводиться за спільною заявою подружжя,  яке має дітей, то подружжя має право подати письмовий договір, в якому передбачити: з ким з них будуть проживати діти; яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той із батьків, хто буде проживати окремо; умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. Крім того, подружжя подає  до суду нотаріально засвідчений договір про розмір аліментів на дитину.Якщо розірвання шлюбу проводиться за позовною заявою, то необхідно до неї додати копії позовної заяви із усіма додатками для сторони по справі;

 

Скільки необхідно платити за розгляд справи в суді і куди платити?

Відповідно до Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року за подання позовної заяви про розірвання шлюбу необхідно сплатити 0,1 розміру мінімальної заробітної плати. На даний час сума збору становить: 114 грн.70 коп. Реквізити для оплати судового збору Ви можете отримати безпосередньо у суді, в який збираєтесь подавати позов або перейшовши за наступним посиланням http://court.gov.ua/sudy/. Оплата здійснюється у будь-якому банку.

Куди подавати документи?

За загальним правило, визначеним ст. 109 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування. Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 110 ЦПК України позови про розірвання шлюбу можуть пред'являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них. Позов про розірвання шлюбу з особою, яка не має в Україні місця проживання або місце проживання якої невідоме, може пред'являтися за місцем знаходження майна  відповідача, або за останнім відомим місцем його проживання чи перебування, а у випадку, коли з позивачем проживають його  малолітні  або неповнолітні діти  або якщо він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача - за місцем проживання позивача.

Документи необхідно подати безпосередньо до суду через відділ канцелярії або на поштову адресу суду рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Якщо документи подаються безпосередньо до суду, необхідно отримати у відділі канцелярії штамп на позовній заяві, яку додатково роздруковуємо.

           

Які строки вирішення спору?

При розірванні шлюбу за спільною заявою подружжя, яке має дітей, суд ухвалює рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подачі заяви, якщо її не відкликано хоча б одним із подружжя. При розірванні шлюбу за позовною заявою строк вирішення спору становить від одного до чотирьох місяців.

Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили  надсилається  судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставляння відмітки в актовому записі про шлюбу. Після розірвання шлюбу та одержання рішення суду, яке набрало законної сили особа має право на повторний шлюб.


Автор
фото
Помічник адвоката Виконано завдань: 15 Відгуків: 7

Loading...
В даному розділі статей більше немає