Всі публікації

Стягнення аліментів на підставі рішення суду

Автор: Миханів Володимир  •  20 August 2013


Згідно з ч. 1 ст. 181 Сімейного кодексу, способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.

 

Що робити, якщо домовленості досягти не вдалося?

За відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той батьків, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду за місцем своєї реєстрації або місцем зареєстрованого проживання іншого з подружжя, з відповідною позовною заявою.

 

Які документи необхідно долучати до позовної заяви?

 1. Копія свідоцтва про розірвання шлюбу.
 2. Копії свідоцтва про народження дітей.
 3. Довідка ЖЕУ про те, що діти знаходяться на утриманні позивача.
 4. Копія довідки про місце проживання Позивача;
 5. Довідка про заробітну плату Позивача;
 6. Копія паспорту Позивача;
 7. Копія паспорту Відповідача;
 8. Оригінал квитанції про сплату судового збору;
 9. Копія довіреності на представництво інтересів у суді.
 10. Копія позовної заяви.
 11. Інші документи, які мають значення для конкретної справи.

 

Який повинен бути розмір аліментів?

Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд враховує стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність у платника аліментів інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. (для дітей віком до 6 років – 291 грн.; для дітей віком від 6 до 12 років – 363 грн.) Варто зазначити, що зміна законодавства в частині визначення мінімального розміру аліментів на одну дитину не є підставою для перегляду постановлених раніше судових рішень про їх стягнення.

Максимальний розмір аліментів також встановлений законодавством і він не повинен перевищувати 50 відсотків заробітної плати особи.

 

Чи можливо стягнути аліменти понад суму зазначену вище?

Так проте тільки за певних обставин, зокрема при участі в додаткових витратах на утримання дитини, викликаних особливими обставинами (розвитком її здібностей, хворобою, каліцтвом тощо).

У зазначених випадках йдеться про фактично зазнані або передбачувані витрати, тому їх необхідно визначати у твердій грошовій сумі.

 

Чи передбачає законодавство штрафні санкції за несплату аліментів?

Так, відповідно до ст. 196 Сімейного кодексу відповідальність платника аліментів за прострочення їх сплати у виді неустойки (пені) настає лише за наявності вини цієї особи. На платника аліментів не можна покладати таку відповідальність, якщо заборгованість утворилася з незалежних від нього причин, зокрема, у зв'язку з несвоєчасною виплатою заробітної плати, затримкою або неправильним перерахуванням аліментів банками. В інших випадках стягується неустойка за весь час прострочення сплати аліментів.

Суд може зменшити розмір неустойки з урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів.

Якщо аліменти сплачуються не за рішенням суду, а згідно з укладеним між батьками договором, штрафні санкції застосовується за наявності прямої вказівки про це в договорі про стягнення аліментів.

 


Автор
фото
Юрист (Київ) Виконано завдань: 0 Відгуків: 1
Дубок Сергей
Хорошая статья, рекомендую
22 August 2013 в 11:34
Коновалов Денис
Четко,как говориться "по полочкам"... только я не понял что за "Оригінал квитанції про сплату судового збору"?А как же п. 3 ст. 5 ЗУ "О судебном сборе" от 08.07.2011 N 3674-VI?
22 September 2013 в 21:25

Loading...
В даному розділі статей більше немає