Всі публікації

Стягнення аліментів на підставі договору

Автор: Миханів Володимир  •  25 July 2013


Які умови стягнення аліментів?

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а у випадках, передбачених законодавством і своїх повнолітніх дочку, сина.

Чи можливо врегулювати питання виплати аліментів не звертаючись до суду?

Так, згідно з ч. 1 ст. 181 Сімейного кодексу, способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.

Зокрема, батькам надано право укласти договір про сплату аліментів на дитину, проте варто пам’ятати, що умови цього договору (розмір аліментів, строки їх виплати тощо) не повинні порушувати права дитини.

Який розмір аліментів повинен виплачуватися на дитину?

Розмір аліментів сторони визначають за домовленістю між собою, проте він не може бути меншим від передбаченого у ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу, а саме: 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Якщо розмір аліментів визначено у твердій грошовій сумі, до договору треба включати умови про індексацію, як вимагає ч. 2 ст. 184 .Сімейного кодексу України

Яким вимогам повинен відповідати укладений між батьками договір?

Законом встановлена обов’язкова письмова форма такого договору. Окрім того, договір про виплату аліментів підлягає нотаріальному посвідченню.

У разі невиконання батьком (матір'ю) свого обов'язку за договором стягнення аліментів здійснюється не за судовим рішенням, а на підставі виконавчого напису нотаріуса органом державної виконавчої служби. 

Чи можливо, у випадку підписання договору про стягнення аліментів, змінити їх розмір за рішенням суду?

Так, можливо. Відповідно до ст. 192 Сімейного кодексу, розмір аліментів за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у таких випадках:

  • зміна матеріального стану
  • зміна сімейного стану,
  • погіршення чи покращення здоров'я когось із них. 

Якщо дитина перебуває на утриманні держави, територіальної громади або юридичної особи, розмір аліментів може бути зменшено за заявою батьків, уповноваженого цієї громади чи особи і за згодою органу опіки та піклування.

У новому розмірі аліменти сплачуються з дня набрання рішенням суду законної сили.


Автор
фото
Юрист (Київ) Виконано завдань: 0 Відгуків: 1

Loading...
В даному розділі статей більше немає