Полный пакет документов
для ведения кадровой документации предприятия в соответствии с КЗоТ Украины 2018
Вартість: 299 грнВсі публікації

Якою повинна бути профілактика ВІЛ-інфекції/СНІДу на робочих місцях

Автор: Осикин Владимир  •  05 November 2018


Профілактика ВІЛ-інфекції/СНІДу на робочих місцях

ВІЛ-інфекції та СНІД – загалом 2 поширені проблеми в усьому світі, в тому числі й в Україні. Через них люди спочатку почуваються стабільно погано, що знижує їхню продуктивність та виробіток, й негативно відображається на загальній успішності підприємства. Це зупиняє не лише економічний розвиток якогось конкретного підприємства, але й негативно відбивається на загальному стані економіки України. А так як з кожним роком кількість хворих на ВІЛ та СНІД примножується, вводяться обов’язкові міри профілактики в усіх установах.

Якою повинна бути профілактика?

Перша важлива міра – формальні та неформальні міри профілактики. До них входять проведення спеціальних тематичних лекцій, спікерами яких являються експерти в області медицини. Крім цього необхідно в усіх цехах, коридорах та інших приміщеннях розвісити плакати, на яких описуються причини, симптоми, наслідки та міри профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу.

Інші профілактичні заходи, які повинні бути офіційно затверджені у вигляді наказу про запровадження програми, спрямованої на профілактику ВІЛ-інфекції/СНІДу на робочих місцях:

1.   Розповсюдження контрацептивів. Це важливо, адже ВІЛ та СНІД передають статевим шляхом. Лікарі радять надати вільний доступ працівникам до презервативів. Зазвичай їх кладуть у аптечки, спеціальні ящики, складають в санітарних приміщеннях.

2.   Щорічне обов’язкове обстеження працівників. Неважливо, є в них хоча б 1 симптом, який вказує на зараження інфекцією, чи скарги відсутні. Хвороба перший час може не мати помітних проявів. Краще домовитися з конкретним медичним закладом, де будуть проходити огляд усі робітники.

3.   Надати доступ до добровільного консультування і тестування. Можна найняти лікаря на повний робочий день чи користуватися послугами тих, хто надає перевагу працювати на умовах аутсорсингу. Якщо консультації будуть примусовими чи лікар, з яким заключна домовленість, знаходиться в іншій установі, надати робітниками інформацію про час, місце та можливу дату проведення тестування.

Що робити, якщо на підприємстві є хворі на ВІЛ/СНІД?

Такі ситуації, на жаль, зараз трапляються часто. Хвороби виявляються неочікувано, під час планових обстежень. Проте якщо така ситуація виникла, варто не пригнічувати таких людей й підтримувати їх. Подібні дії мають бути відображені у спеціальному документі - наказі про затвердження умов колективного договору щодо заборони дискримінації хворих на ВІЛ/СНІД. Має на меті підтримку нормального психологічного стану хворих та позитивного ставлення до них – як до звичайних, здорових людей.


Автор
фото
Адвокат (Київ) Виконано завдань: 7 Відгуків: 3

Loading...
В даному розділі статей більше немає