Полный пакет документов
для ведения кадровой документации предприятия в соответствии с КЗоТ Украины 2018
Вартість: 299 грнВсі публікації

Особливості створення та діяльності комісій з трудових спорів

Автор: Осикин Владимир  •  05 November 2018


Матеріали щодо організації та роботи комісії по трудових спорах

Трудові спори на підприємстві – звична справа. Причини можуть бути абсолютно різними, тому важливо створити спеціальний комітет для вирішення подібних конфліктних ситуацій.

Особливості створення та діяльності комісій з трудових спорів

Створення комісії по трудових спорах – необхідність в компаніях, де чисельність працівників перевищує 15 осіб. Для цього збирається колектив, який приймає рішення про те, хто буде входити до цього владного органу. Кількість осіб в комісії не регламентована у законодавстві, тобто обирається на розсуд установи. Якщо ж працівників у компанії багато (більше 100), то може бути створено декілька одночасно діючих комісій з трудових спорів.

Головна задача цього владного органу – вирішувати спори на підприємстві в межах визначених повноважень працівників. Про це зазначено у ст. 223 КЗпП.

Працівник має право звернутися до комісії протягом 3 місяців з моменту, коли він дізнався чи зрозумів, що його права були порушені. Якщо проблема у виплаті зарплати, обмеження в часі немає.

Комісія, у свою чергу, може розглядати трудовий спор протягом максимум 10 днів (ст.226 КЗпП). Її рішення може бути оскаржене у суді у 10-денний термін при наявності виписки з протоколу засідання (ст.228 КЗпП).

Які нормативні акти регулюють діяльність цього органу?

Комісія з трудових спорів – це повноцінний орган влади, діяльність якого має регламентуватись певними законодавчими та нормативними актами. На підприємстві вони представлені у вигляді:

·         наказ про затвердження положень про комісію по трудових спорах;

·         наказ про обрання голови та членів комісії;

·         протоколи засідання комісії (оформляються після кожного засідання в обов’язковому порядку за зразком бланку).

Якщо підприємство велике й має достатню чисельність працівників, потреба у комісії з вирішення трудових спорів однозначно є. Це допоможе уникнути непорозумінь чи конфліктних ситуацій при порушенні робітниками своїх повноважень та обов’язків. І так, цю документацію перевіряють інспекції з питань праці.


Автор
фото
Адвокат (Київ) Виконано завдань: 7 Відгуків: 3

Loading...
В даному розділі статей більше немає