Полный пакет документов
для ведения кадровой документации предприятия в соответствии с КЗоТ Украины 2018
Вартість: 299 грнВсі публікації

Пільги для працівників, які поєднують роботу з навчанням. Правові наслідки під час перевірки Державною службою України з питань праці

Автор: Осикин Владимир  •  05 November 2018


Пільги для працівників, які поєднують роботу з навчанням

Розмір стипендії та рівень життя не дають можливості студентами зосередитися лише на процесі здобуття освіти. Щоб комфортно жити та не почуватися обмеженим у ресурсах, зокрема фінансових, потрібно крім навчання десь працювати. Окрім цього, є особи, які займаються самоосвітою після 35-40 років, працюючи на підприємстві тривалий час. Для обох категорій людей повинні бути розроблені пільгові умови праці й зазначені у формі відповідних наказів по установі.

Особливості виробничого навчання

З 2016 року на підприємствах України роботодавці активно заохочують своїх робітників навчатися чомусь новому. Вони створюють для цього необхідні умови – спонсорують навчання, відпускають з роботи раніше або відправляють у командировки та обіцяють підняти заробітну плату у разі успішного проходження тестування та отримання сертифіката. Якщо це виробниче навчання, то воно проходить у робочий час та на підприємстві, тобто робітник не витрачає на це свій вільний від роботи час.

Зазвичай на період виробничого навчання оплата праці міняється. Це має бути зазначено у наказі про порядок оплати праці за час виробничого навчання, перекваліфікації або навчання іншим.

Документи, які дозволяють контролювати організацію виробничого навчання на підприємстві:

·         наказ про порядок заохочення працівників, які поєднують роботу з навчанням;

·         наказ про виробниче навчання в робочий час;

·         наказ про порядок надання роботи відповідно до набутої кваліфікації.

Діяльність роботодавця під час навчання також регламентується КЗпП, а конкретно статтями 201-207.

Пільги для учнів, студентів та аспірантів

Основна пільга для тих, хто навчається в середніх та професійно-технічних навчальних закладах – на період навчання рівень зарплати зберігається за умови, що вони не будуть відривні від виробництва. У разі, якщо це учні та студенти очної форми, їхній робочий тиждень під час навчального процесу скорочується на 1 день. Вони можуть не працювати не більше 36 днів під час навчальних семестрів (це важливо для студентів в період сесії) без повної втрати заробітної плати. Про це вказано у ст.209 КЗпП та має бути зазначено у наказах про порядок надання пільг для працівників, які навчаються в середніх загальноосвітніх школах та у професійно-технічних навчальних закладах.

Якщо говорити про студентів вищих навчальних закладів, то вони мають право на додаткову відпустку, тривалість якої коливається від 10 до 40 календарних днів (точне значення залежить від умов, які описані у ст.216 КЗпП). Про ці та інші особливості роботи студентів потрібно вказати у наказі про порядок надання пільг для працівників, які навчаються у вищих навчальних закладах.

Інші умови навчання

На підприємстві також обов’язково мають бути ще 2 документи - наказ про порядок надання щорічних відпусток, додаткових відпусток та відпусток без збереження заробітної плати працівникам, які поєднують роботу з навчанням та наказ про порядок надання працівникам, які навчаються у вищих навчальних закладах і аспірантурі, вільних від роботи днів та обмеження надурочних робіт для працівників, які навчаються. Вони складаються на основі статей 220, 218, 212 КЗпП.


Автор
фото
Адвокат (Київ) Виконано завдань: 7 Відгуків: 3

Loading...
В даному розділі статей більше немає