Полный пакет документов
для ведения кадровой документации предприятия в соответствии с КЗоТ Украины 2018
Вартість: 299 грнВсі публікації

Праця осіб з обмеженими можливостями та їх гарантії під час перевірки державними органами з питань праці

Автор: Осикин Владимир  •  05 November 2018


Праця осіб з обмеженими можливостями

В сучасній Україні частка інвалідів поступово зростає. Це, в певній мірі, є наслідком недостатньої профілактики на підприємстві, ігнорування техніки безпеки та порушення правил роботи з небезпечними машинами на виробничих цехах. Проте люди з обмеженими можливостями мають право працювати за власним бажанням та отримувати достойну, конкурентну оплату праці.

Які умови праці чекають на інвалідів в Україні?

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та ст.172 КЗпП, люди з обмеженими можливостями мають право працювати на посадах, які відповідають їхньому рівню кваліфікації та освіти, індивідуальним програмам реабілітації та творчим, виробничим здібностям. Для них створюються пільгові умови, проте заробітна плата знаходиться на оптимальному рівні по всьому підприємству.

На що має право інвалід?

Інвалід в Україні має право на офіційне працевлаштування. Під час роботи йому надаються такі пільги:

1.   Регулярні медичні огляди – для перевірки актуального стану здоров’я та відслідковування можливих негативних тенденцій.

2.   Щорічні, додаткові відпустки та відпустки без збереження заробітної плати – особливо, якщо рекомендацію збільшити кількість відпускних днів зазначив лікар у відповідному документі.

3.   Участь у навчанні, перекваліфікації і працевлаштуванні відповідно до медичних рекомендацій.

4.   Неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створення пільгових умов праці – графік повинен бути максимально гнучким, проте якщо робітник забажає, він може працювати й повний робочий день.

5.   Залучення до надурочних робіт та робіт у нічний час дозволяється лише зі згоди робітників – тобто ніяких незапланованих та термінових нічних змін.

Виконання цих умов підтверджується розробкою та затвердженням на підприємстві відповідних наказів. Їхня назва відповідає назві пільгової умови. У разі невиконання чи відсутності такої документації в установі, на неї може накладатися штраф інспекцією з питань праці.


Автор
фото
Адвокат (Київ) Виконано завдань: 7 Відгуків: 3

Loading...
В даному розділі статей більше немає