Полный пакет документов
для ведения кадровой документации предприятия в соответствии с КЗоТ Украины 2018
Вартість: 299 грнВсі публікації

Трудова дисципліна та порушення зі сторони роботодавця під час перевірки інспекцією Держпраці

Автор: Осикин Владимир  •  05 November 2018


Трудова дисципліна

Трудова дисципліна – один із обов’язкових методів управління персоналом. Завдяки цьому на підприємстві відсутня анархія та хаос, а за порушення, які зазначені у трудовому договорі, працівник карається відповідним чином. Трудова дисципліна визначає, якими повинні бути відносини у колективі, між робітниками й начальником. Проте деякі власники фірм нехтують введенням трудової дисципліни на підприємстві, що призводить до втрати найманими працівниками бажання сумлінно й чесно працювати. А вже така діяльність підприємця-бізнесмена вважається порушенням ст.140 КЗпП.

Які документи повинні бути?

В кожній установі обов’язково повинен бути пакет документів, який підтверджує забезпечення умов трудової дисципліни, застосування заохочувальних методів та покарань:

·         наказ про правила внутрішнього трудового розпорядку (також можуть бути статути, положення про дисципліну, кодекси честі, проте вони вважаються додатковою документацією) (ст.142 КЗпП);

·         наказ про порядок застосування заохочень (ст.143-146 КЗпП);

·         наказ про порядок та строки застосування дисциплінарних стягнень (ст.147-151 КЗпП).

Які є види дисциплінарних стягнень?

В Україні можуть застосовуватися тільки 2 види дисциплінарних стягнень – догана або звільнення. Проте законодавство у ст.147 КЗпП не заперечує можливості розробки й інших подібних мір покарання. Варто пам’ятати, що дисциплінарне стягнення може застосуватись не пізніше, ніж через 6 місяців від дня вчинення проступку, що визначено у ст.148 КЗпП.

Кожен працівник, який вважає та має фактичні підтвердження, що застосовані до нього дії роботодавця (а саме дисциплінарне стягнення) є несправедливим та безпідставним, має право протягом 10 днів від моменту призначення показання, звернутися до суду з проханням оскаржити дане рішення (ст.228 КЗпП).


Автор
фото
Адвокат (Київ) Виконано завдань: 7 Відгуків: 3

Loading...
В даному розділі статей більше немає