Полный пакет документов
для ведения кадровой документации предприятия в соответствии с КЗоТ Украины 2018
Вартість: 299 грнВсі публікації

Оплата праці, основні умови під час проведення перевірки державними органами з питань праці

Автор: Осикин Владимир  •  05 November 2018


Оплата праці

Кожен робітник влаштовується на роботі з ціллю покращити своє фінансове становище, отримуючи заробітну плату. Лояльними умовами вважаються своєчасна оплата праці, незважаючи на можливі труднощі у підприємства, компенсація коштів, витрачених на відпустку чи лікування (відповідно до трудового договору) та, головне, - конкурентний рівень заробітної плати. За виконанням цих нормативів пильно слідкують інспекції з питань праці задля уникнення експлуатації праці людей.

Основні умови оплати праці

В першу чергу компанія повинна виплачувати хоча б мінімальну зарплату. Станом на вересень 2018 року вона складає 3723 грн. Про це вказано у ст. 95 КЗпП. Обов’язково повинен бути розроблений наказ про затвердження порядку нарахування та виплати заробітної плати. Якщо такого на підприємстві не буде, інспектор з питань праці має право накласти на компанію штраф.

Також на фірмі обов’язково повинні обрати систему оплати праці – відрядну або погодинну. Розцінки, тарифні сітки, надбавки за кваліфікацію та стаж, доплати вказуються у наказі про призначення тарифної системи оплати праці та затвердження умов оплати праці, встановлення доплат та надбавок. Якщо відбулися зміни в діючих умовах праці чи планується введення абсолютно нових, про це варто зазначити у відповідному наказі. Власникам підприємств варто не забувати, що робітники, які працюють зі шкідливими чи небезпечними речовинами в умовах підвищеного ризику потребують підвищеної оплати, про що йдеться у ст. 100 КЗпП.

Перелік інших документів, які надаються при перевірці державною інспекції з питань праці:

·         наказ про затвердження положення про оплату праці та про преміювання працівників;

·         наказ про затвердження строків виплати заробітної плати, розрахунку при звільненні;

·         наказ про затвердження порядку нарахування та виплати індексації грошових доходів працівників та компенсації втрати частини заробітної плати у зв'язку із порушенням строків її виплати;

·         наказ про встановлення статистичних звітів з праці;

·         наказ про затвердження оплати праці при невиконанні норм виробітку, часу простою;

·         наказ про затвердження оплати роботи в надурочний час, у нічний час, у святкові і неробочі дні, ін.


Оплата праці при сумісництві та суміщенні

Ситуації на підприємстві бувають різні, й іноді потрібно, щоб один працівник виконував не лише свої обов’язки, але й роботу тимчасово відсутнього колеги. В такому випадку, відповідно до ст.105 КЗпП, він отримує доплату у розмірі, зазначеному у колективному договорі. Це також має бути визначено у наказі про затвердження оплати праці при суміщенні професій (посад) і виконанні обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

Якщо робітник працює за сумісництвом, то отримує оплату за фактично виконаний обсяг роботи (ст.102, КЗпП). Якщо він робить завдання різної кваліфікації, то погодинники отримують з/п за роботою вищої кваліфікації, а відрядники – за встановленими розцінками (ст.104 КЗпП), що має бути затверджено у відповідному наказі.


Автор
фото
Адвокат (Київ) Виконано завдань: 7 Відгуків: 3

Loading...
В даному розділі статей більше немає