Полный пакет документов
для ведения кадровой документации предприятия в соответствии с КЗоТ Украины 2018
Вартість: 299 грнВсі публікації

Час відпочинку, дотримання підприємством умов законодавства, під час перевірки Державною службою України з питань праці

Автор: Осикин Владимир  •  05 November 2018


Час відпочинку

Керівникові підприємства потрібно турбуватися не лише за умови, в яких працюють робітники, але й про те, як та у якій кількості вони будуть відпочивати. Найважливіше правило – в день повинно бути хоча б 2 коротких (по 30 хвилин) або 1 довготривала (до години) перерви, якщо робочий графік складає 9-10 годин. В тиждень робітник має працювати не більше 40 годин. Подібна інформація має бути затвердженою та оформленою у вигляді наказу про графік роботи підприємства.

Відпочинок під час роботи

Кожен робітник має право на перерву тривалістю мінімум година або 2, які не враховуються в основний робочий час. Відповідно до ст. 66 КЗпП, необхідно надавати відпочинок після 4 годин від початку зміни. Призначення перерви – для обіду чи іншого виду відпочинку на вибір працівника.

Є ще таке поняття як «щотижнева безперервна відпустка», під якою розуміють 2 вихідні дні. Її тривалість повинна бути не менше 42 годин, про що йдеться у ст. 70 КЗпП. На підприємстві наявність вихідних днів підтверджується наказом про тривалість щотижневого відпочинку, який часто перевіряють інспектори з питань праці.

Основні відпустки

Відповідно до ст.74-75 КЗпП кожен працівник, який працевлаштований офіційно, має право на щорічну відпустку мінімально допустима тривалість якої – 24 календарних дні. На підприємстві обов’язково повинні бути наказ або розпорядження про графіки надання щорічних відпусток на календарний та попередній роки, відсутність яких фактично вказує на експлуатацію праці та недотримання трудового законодавства.

Важливо знати, що щорічні відпустки можуть бути перенесені з ряду причин, які вказані у ст. 80 КЗпП. Така процедура підтверджується наказом про порядок відкликання зі щорічної відпустки та перенесення строку відпустки.

Інші важливі документи, які обов’язково повинні бути в компанії:

·  наказ про порядок надання грошових компенсацій за невикористані щорічні відпустки;

·  наказ про порядок надання щорічних, додаткових відпусток та відпусток без збереження заробітної плати.

Додаткові відпустки

Пов’язані із навчанням для підвищення кваліфікації, у професійних чи вузах чи декретною відпусткою. Також до них відноситься переведення жінок з важкої роботи на легшу (рівень останньої зарплати повинен зберігатись). Такі процедури затверджуються відповідними наказами, за відсутності яких інспектор з питань праці може накласти штраф на підприємство.


Автор
фото
Адвокат (Київ) Виконано завдань: 7 Відгуків: 3

Loading...
В даному розділі статей більше немає