Полный пакет документов
для ведения кадровой документации предприятия в соответствии с КЗоТ Украины 2018
Вартість: 299 грнВсі публікації

Ознайомлення із кадровою документацією та оформлення трудових відносин під час перевірки інспекцією Держпраці

Автор: Осикин Владимир  •  05 November 2018


Ознайомлення із кадровою документацією та оформлення трудових відносин

Кадрова документація – один із улюблених об’єктів перевірок державної інспекції з питань праці. Наймати працівників без неї компанія немає права, вже не кажучи про експлуатацію праці та забезпечення поганих умов роботи. Трудові договори пов’язані з кадровою документацією таким чином, що спочатку з працівником заключається перший документ в письмовій чи усній формі, а потім на основі нього (тобто з моменту зарахування робітника на посаду) – другий. Перевірці підлягає перегляд своєчасності заповнення трудової книги, строк чинності трудового договору та дата його заключення. Звертають увагу й на умови зберігання трудових книг, облік бланків.

Інші документи, які також контролюються державною інспекцією з питань праці:

1.   Наказ товариства про внутрішній розпорядок. Співставляються робочі графіки працівників, кількість відпрацьованих годин на тиждень та кількість змін на підприємстві.

2.   Посадові інструкції та функціональні обов'язки працівників (затверджені Наказом товариства). Фактично ці дані дублюються і у трудовому договорі, але повинні обов’язково бути прописані окремо обов’язки кожного працівника відповідно до посади. Це потрібно, щоб робітник не виконував безоплатно ту частину функцій, яка не входять в його прямі обов’язки.

3.   Накази та розпорядження, що стосуються трудових відносин (наказ про відрядження, відпустки тощо). Вони повинні бути зазначені у спеціальному журналі реєстрації наказів. З його допомогою простіше відслідкувати кількість наказів, їх хронологічний порядок та дату реєстрації.

4.   Матеріали щодо конкретних умов праці. В основному це потрібно для контролю своєчасності встановлення терміну випробування, переведення на іншу роботу, тимчасове переведення, зміни істотних умов праці, підстав припинення трудового договору, розірвання трудового договору з ініціативи працівника, розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, порядку вивільнення працівників.

5.   Положення про навчання, стажування (затверджене Наказом товариства), якщо це передбачено в іншій документації фірми. Повинно бути конкретно зазначено строки періоду навчання, стажування чи випробувального терміну, які обов’язки у осіб на цих посадах та якою є оплата.

6.   Особові картки працівників форми П-2.

7.   Звіт про використання робочого часу.

У разі порушення у веденні хоча б одного з цих документів, на підприємство може бути накладено штраф державною інспекцією праці. Тому варто їх дотримуватись, адже насправді це не важко.


Автор
фото
Адвокат (Київ) Виконано завдань: 7 Відгуків: 3

Loading...
В даному розділі статей більше немає