Полный пакет документов
для ведения кадровой документации предприятия в соответствии с КЗоТ Украины 2018
Вартість: 299 грнВсі публікації

Колективний договір під час перевірки Державної інспекції з питань праці

Автор: Осикин Владимир  •  05 November 2018


Ціль Державної інспекції з питань праці – не лише перевіряти наявність офіційного працевлаштування робітників, але й забезпечити усування проблеми експлуатації праці, виплат низьких зарплат та виявити інші проблеми, пов’язані з порушенням Трудового кодексу України та супровідних нормативних документів. Тому перевірці підлягає навіть колективний договір.

Експертиза складається з таких дій інспекторів з питань праці:

1.   Перевірка змісту колективного договору. В ньому повинні бути зазначені всі пункти відповідно до ст. 9 закону України «Про колективні договори і угоди». Керівник повинен контролювати, щоб була вказана реєстрація колективного договору як діючого документа. Серед інших важливих нюансів – строк чинності (має бути конкретна дата) та додатки до нього. Вважається не дійсним без підписів відповідальних осіб. Наявність такого документу на підприємстві підтверджується наказом про затвердження колективного договору підприємства.

2.   Відповідність колективного договору генеральній, галузевій (регіональній) угодам (ст. 2 закону України «Про колективні договори і угоди»). Кожна угода має власні визначені функції, головна різниця між ними – у межах дії та сторонами договорів. Якщо цього не буде, договір вважається складеним невірно та може бути визнаним недійсним під час перевірки інспектором.

3.   Матеріали, які доводять, що соціальні норми, встановлені державою, не порушені та праця людей не експлуатується, а умови в яких вони працюють допустимі. Юридичним підтвердженням цього являються накази про встановлення скороченої тривалості робочого часу, встановлення та надання щорічних додаткових відпусток, встановлення доплати за роботу у шкідливих та небезпечних умовах праці, важких та в умовах підвищеного ризику для здоров'я. У деяких випадках можуть перевіряти звітність, щоб дізнатися, чи описані умови справді виконуються (доплати та відпустки елементарно перевіряються у квартальній звітності).

Пам’ятайте, відсутність колективного договору – зневага до працівників, їхніх ресурсозатрат й дія на противагу профспілковим організаціям. За подібне діяння компанія може бути оштрафована чи покарана в іншій мірі відповідно до КЗпП та законів України про працю.


Автор
фото
Адвокат (Київ) Виконано завдань: 7 Відгуків: 3

Loading...
В даному розділі статей більше немає