Полный пакет документов
для ведения кадровой документации предприятия в соответствии с КЗоТ Украины 2018
Вартість: 299 грнВсі публікації

Пільги для працівників, які поєднують роботу з навчанням

Автор: Осикин Владимир  •  05 November 2018


Законодавство України передбачає, що для професійної підготовки і підвищення кваліфікації працівників, особливо молоді, власник організовує індивідуальне, бригадне, курсове та інше виробниче навчання за рахунок підприємства. Працівникам, які проходять виробниче навчання або навчаються в навчальних закладах без відриву від виробництва, власник повинен створювати необхідні умови для поєднання роботи з навчанням.

Наявність різних форм навчання, зокрема заочної та вечірньої, дозволяє значній кількості громадян в Україні поєднувати свою трудову діяльність з навчанням у різних закладах освіти. Крім того, для осіб, які суміщають роботу з навчанням, українським законодавством про працю передбачена ціла система особливих пільг, обсяг і види яких залежать від типу навчального закладу, від форми навчання, а також від того, в якому класі і на якому курсі займається працівник.

Крім закладів освіти навчання громадян, згідно з українським законодавством, може здійснюватися і на підприємствах.  Закони та інші нормативні акти України про працю вирішують також завдання надання сприяння працюючим громадянам в отриманні освіти шляхом створення на підприємствах, установах і організаціях сприятливих умов для навчання без відриву від роботи. Всі пільги працівникам, що поєднують роботу з навчанням, виражаються в наданні їм більше вільного від роботи часу для успішного навчання та підвищення кваліфікації. Ці пільги передбачені главою XIV Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) «Пільги для працівників, які поєднують роботу з навчанням».

Стаття 220 КЗпП України забороняє залучення до надурочних робіт у дні занять тільки працівників, які навчаються без відриву від виробництва в загальноосвітніх школах і професійно-технічних навчальних закладах. Однак в силу ст. 202 КЗпП України, яка зобов'язує власника створювати працівникам умови для поєднання роботи з навчанням, вимогу не залучати до надурочних робіт у дні занять можуть пред'являти і працівники, які навчаються без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах. Така вимога буде особливо обгрунтованою, якщо залучення до надурочних робіт позбавляє працівника можливості відвідувати заняття. Але і у власника, який вирішив залучити такого працівника до надурочних робіт, будуть аргументи для відстоювання своєї позиції. Він буде посилатися на те, що там, де законодавець хотів заборонити залучення працівників, які навчаються без відриву від виробництва, до надурочних робіт, він цю заборону сформулював досить чітко.

Слід пам'ятати, що занедотримання трудового законодавства до керівника підприємства можуть бути застосовані заходи адміністративного впливу. Відповідальність може настати в результаті перевірки. Нагадаємо, що нещодавно Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження, яким дотримання законодавства про працю було поставлено на особливий контроль з боку держави.

Перед прийняттям цього розпорядження Прем'єр-міністр України наголосив, що вони ще місяць будуть всім роз'яснювати, які існують великі штрафи за незаконну зайнятість, за порушення трудового законодавства в цілому, а через місяць, в жовтні 2018 року, почнуть впроваджувати норми, передбачені законодавством для захисту працюючих людей.

Таким чином, для мінімізації несення фінансових втрат по сплаті штрафів суб'єкти господарювання повинні приділити значну увагу належному веденню кадрового діловодства, суворого дотримання вимог законодавства про працю, так як неналежне оформлення трудових відносин може дорого коштувати.

Якщо у Вас виникають сумніви з приводу законності і правильності оформлення трудових відносин з працівниками, які поєднують роботу з навчанням  на підприємстві і Ви не бажаєте платити штраф за порушення трудового законодавства, радимо якомога швидше привести у відповідність до законодавства всю кадрову документацію або звернутися за допомогою до юристів.Автор
фото
Адвокат (Київ) Виконано завдань: 7 Відгуків: 3

Loading...
В даному розділі статей більше немає