Полный пакет документов
для ведения кадровой документации предприятия в соответствии с КЗоТ Украины 2018
Вартість: 299 грнВсі публікації

Гарантії і компенсації працівника під час трудової діяльності

Автор: Осикин Владимир  •  05 November 2018


Праця працівника оплачується за його кількістю та якістю. Однак на практиці виникають випадки, коли працівник відволікається від виконання своїх трудових обов'язків і тоді можливо зменшення оплати його праці. Для цих випадків законодавством встановлено гарантії збереження заробітної плати.

Гарантійні виплати зарплати - це такі виплати, які отримують працівники за час, коли вони з підстав, встановлених законодавством, відволікаються від виконання своїх трудових обов'язків.

Гарантії для працівників (оплата щорічних відпусток; за час виконання державних обов'язків; які направляються на підвищення кваліфікації, на обстеження в медичний заклад; для переведених за станом здоров'я на легшу нижчеоплачувану роботу; тимчасово переведених на іншу роботу у зв'язку з виробничою необхідністю; для вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, переведених на легшу роботу; при різних формах виробничого навчання, перекваліфікації або навчання іншим спеціальностям; для донорів тощо), а також гарантії і компенсації працівникам в разі переїзду на роботу в іншу місцевість, службових відряджень, роботи у польових умовах тощо., встановлюються Кодексом законів про працю України та іншими актами законодавства України.

Главою VIII Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) передбачені такі гарантії працівникам, звільненим від роботи внаслідок обрання їх на виборні посади в державних органах, в партійних, профспілкових та інших громадських організаціях: надається після закінчення їх повноважень за виборною посадою попередня робота, а при її відсутності - інша рівноцінна робота на тому ж або, за згодою працівника, на іншому підприємстві, установі, організації (ст. 118 КЗпП).

На час виконання державних або громадських обов'язків, які за законодавством можуть здійснюватися в робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи і середнього заробітку (ст. 119 КЗпП).

Відповідно до ст. ст. 121, 122 КЗпП України працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати по найму житлового приміщення в порядку і розмірах, встановлених законодавством.

За відрядженими працівниками зберігаються на весь час відрядження місце роботи (посада) і середній заробіток. Законодавством, зокрема, передбачено термін виплати добових відрядженому працівникові в разі його тимчасової непрацездатності у відрядженні. Цей термін не може бути більше двох місяців. Якщо працівник перебуває при цьому на стаціонарному лікуванні, йому виплачуються добові, а витрати по найму житлового приміщення - немає. Факт тимчасової непрацездатності повинен бути підтверджений відповідними документами. Якщо працівник, перебуваючи в готелі, користувався додатковими послугами (телевізор, праску, холодильник), ці послуги також оплачуються.

За працівниками-донорами зберігається середній заробіток за дні обстеження в закладах охорони здоров'я і здавання крові для переливання. Їм же після дня здачі крові надається день відпочинку із збереженням середнього заробітку (ст. 124 КЗпП).

При переведенні працівників на іншу роботу, коли це пов'язано з переїздом в іншу місцевість, їм виплачуються вартість проїзду працівника і членів його сім'ї, добові за час перебування в дорозі, витрати по перевезенню майна та інші компенсаційні виплати.

Хочемо звернути Вашу увагу, що нещодавно Кабінет міністрів України прийняв розпорядження про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення.

Перед прийняттям цього розпорядження Прем'єр-міністр України наголосив, що вони ще місяць будуть всім роз'яснювати, які існують великі штрафи за незаконну зайнятість, за порушення трудового законодавства в цілому, а через місяць, в жовтні 2018 року, почнуть впроваджувати норми, передбачені законодавством для захисту працюючих людей.

Таким чином, для мінімізації несення фінансових втрат по сплаті штрафів суб'єкти господарювання повинні приділити значну увагу належному веденню кадрового діловодства, суворого дотримання вимог законодавства про оплату праці та оплати праці, так як неналежне оформлення трудових відносин може дорого коштувати.

Якщо у Вас виникають сумніви з приводу законності і правильності оформлення трудових відносин на підприємстві і Ви не хочете платити штраф за порушення трудового законодавства, радимо якомога швидше привести у відповідність до законодавства всю кадрову документацію або звернутися за допомогою до юристів.Автор
фото
Адвокат (Київ) Виконано завдань: 7 Відгуків: 3

Loading...
В даному розділі статей більше немає