Полный пакет документов
для ведения кадровой документации предприятия в соответствии с КЗоТ Украины 2018
Вартість: 299 грнВсі публікації

Використання робочого часу на товаристві

Автор: Осикин Владимир  •  05 November 2018


Плануючи робочий час і графіки роботи, важливо дотримуватися встановленої законодавством норми тривалості робочого часу.

Нормальна тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень (ч. 1 ст. 50 КЗпП). При встановленні неповного робочого часу оплата праці провадиться пропорційно відпрацьованому часу. При плануванні робочого часу важливо пам'ятати, які дні вважаються святковими і неробочими, оскільки тривалість робочого дня в передсвятковий день скорочується на 1 годину. Однак ця норма не відноситься до працівників, які трудяться на умовах неповного робочого часу.

У випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним, такий вихідний день переноситься на наступний робочий день після святкового або неробочого дня. Перелік святкових та неробочих днів закріплений в ст. 73 КЗпП.

Якщо підприємець застосовує підсумований облік робочого часу і на кожен обліковий період готує графіки змінності, то робота у вихідний або святковий день, який є робочим за графіком, не вважатиметься понаднормової. При підсумованому обліку робочого часу тривалість робочого часу за обліковий період не повинна перевищувати нормальної кількості робочих годин, встановлених ст. 50 і 51 КЗпП.

Нагадаємо, що раніше Мінсоцполітики щорічно видавало листи, в яких наводилися рекомендації щодо розрахунку норми робочого часу на календарний рік. Однак в цьому році Мінсоцполітики в листі від 19.10.2017 року № 224/0/103-17/214 роз'яснило, що у зв'язку з тим, що норма робочого часу працівників може бути різною в залежності від багатьох факторів: тривалості робочого тижня, тривалості робочого дня, встановлених вихідних та ін., - роботодавці повинні самостійно розрахувати норму робочого часу виходячи з встановленого режиму роботи, з дотриманням вимог статей 50-53, 67 і 73 КЗпП.

Скористатися такими рекомендаціями чи ні - вирішувати роботодавцю. Але слід пам'ятати, що в разі перенесення робочих днів роботодавець не пізніше ніж за два місяці до такого перенесення повинен підготувати відповідне розпорядження, з яким потрібно ознайомити своїх працівників під підпис (ст. 67 КЗпП). Відповідні зміни відображаються в Табелі обліку використання робочого часу. Важливо враховувати, що при перенесенні робочого дня, який передує святковому чи неробочому, на інший вихідний день для збереження балансу робочого часу за рік тривалість роботи в цей перенесений робочий день має відповідати тривалості передсвяткового робочого дня (ст. 53 КЗпП).

Хочемо звернути Вашу увагу, що нещодавно Кабінет міністрів України прийняв розпорядження про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення.

Перед прийняттям цього розпорядження Прем'єр-міністр України наголосив, що вони ще місяць будуть всім роз'яснювати, які існують великі штрафи за незаконну зайнятість, за порушення трудового законодавства в цілому, а через місяць, в жовтні 2018 року, почнуть впроваджувати норми, передбачені законодавством для захисту працюючих людей.

Таким чином, для мінімізації несення фінансових втрат по сплаті штрафів суб'єкти господарювання повинні приділити значну увагу належному веденню кадрового діловодства, суворого дотримання вимог законодавства про працю, так як неналежне оформлення трудових відносин може дорого коштувати.

Якщо у Вас виникають сумніви з приводу законності і правильності оформлення трудових відносин на підприємстві і Ви не бажаєте сплачувати штраф за порушення трудового законодавства, радимо якомога швидше привести у відповідність до законодавства всю кадрову документацію або звернутися за допомогою до юристів.


Автор
фото
Адвокат (Київ) Виконано завдань: 7 Відгуків: 3

Loading...
В даному розділі статей більше немає