Полный пакет документов
для ведения кадровой документации предприятия в соответствии с КЗоТ Украины 2018
Вартість: 299 грнВсі публікації

Початок проведення перевірки Державною службою України з питань праці

Автор: Осикин Владимир  •  05 November 2018


Після збільшення розміру штрафів та введення нових за порушення законодавства про працю досить актуальною стала тема перевірок, які здійснюються Державною службою України з питань праці.

Як вказано у п. 2 Порядку проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції України з питань праці та її територіальних органів, затвердженому Наказом Мінсоцполітики від 2 липня 2012 р. № 390 (далі — Порядок № 390), проводити перевірки вправі посадові особи Держпраці України та її територіальних органів, які відповідно до своїх посадових обов’язків мають повноваження державного інспектора з питань праці. Перевірки можуть здійснюватися за місцем провадження господарської діяльності суб’єкта господарювання чи його відокремлених підрозділів або ж в приміщенні органу державного нагляду (контролю). 

Про проведення планової перевірки державний інспектор праці повинен письмово повідомити суб’єкта господарювання (вказуючи дату початку і закінчення перевірки) не менш ніж за 10 днів до дня її початку.

Позапланові перевірки суб’єкта господарювання проводяться незалежно від кількості раніше проведених перевірок, але лише за наявності підстав, визначених Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Відповідно до п. 6 Порядку № 390 перевірка, що проводиться державним інспектором праці, складається з наступних етапів:

  • робота з документами, наданими суб’єктом господарювання на вимогу інспектора праці;

  • оформлення документів за результатами перевірки;

  • ознайомлення суб’єкта господарювання з документами, оформленими за результатами перевірки;

  • проведення за результатами перевірки роз’яснювальної роботи з питань застосування норм законодавства про працю та/або загальнообов’язкове державне соціальне страхування (за згодою посадових осіб).

Державні інспектори праці виявляють бажання ознайомитися із статутом підприємства, якщо його керівником буде не сам власник — то з трудовим контрактом керівника та наказом про його призначення, колективним договором, правилами внутрішнього трудового розпорядку, штатним розписом, трудовими книжками працівників, наказами щодо прийняття на роботу та звільнення працівників, надання їм відпусток, особовими картками та особовими справами співробітників, документами, що засвідчують своєчасність виплати заробітної плати, проведення її індексації, а також документами, що засвідчують дотримання додаткових гарантій та пільг щодо окремих категорій працівників.

Проте як свідчить практика, в першу чергу державні інспектори праці, як правило, цікавляться двома моментами — наявністю на підприємстві колективного договору та виконанням зафіксованих у ньому положень, а також веденням трудових книжок працівників.

Таким чином, для мінімізації несення фінансових втрат по сплаті штрафів суб'єкти господарювання повинні приділити значну увагу належному веденню кадрового діловодства, суворого дотримання вимог законодавства про оплату праці та оплати праці, так як неналежне оформлення трудових відносин може дорого коштувати.

Якщо у Вас виникають сумніви з приводу законності і правильності оформлення трудових відносин на підприємстві і Ви не бажаєте сплачувати штраф за порушення трудового законодавства, радимо якомога швидше привести у відповідність до законодавства всю кадрову документацію або звернутися за допомогою до юристів.

Звертаємо Вашу увагу, що оперативне звернення до адвоката збільшить шанси позитивного вирішення Вашої проблеми. Успіх справи залежить від професіоналізму адвоката. Забезпечте благополучний результат Вашої справи за допомогою наших юристів.Автор
фото
Адвокат (Київ) Виконано завдань: 7 Відгуків: 3

Loading...
В даному розділі статей більше немає