freelawyer.ua
  • Онлайн консультації
  • Каталог Юристів
  • Юридичні послуги
  • Документи
УКРРУС
Увійти
ОТРИМАЙТЕ ОНЛАЙН КОНСУЛЬТАЦІЮ
ПЕРЕВІРЕНИХ ЮРИСТІВ.
ОДНЕ ПИТАННЯ - БАГАТО ВІДПОВІДЕЙ
Створити завдання Юристу
Задати питання Юристам
Працюємо з 2012 року з Юристами з усієї України
Середня швидкість відповіді Юриста 17 хвилин
Гарантія консультацій від 3 і більше Юристів
SMS - сповіщення про нові відповіді Юристів
  • Головна
  • Онлайн консультації
  • Трудове право
  • Щорічні відпустки, порядок і умови їх надання

Щорічні відпустки, порядок і умови їх надання

Клиент 6827

Доброго дня, цікавить ряд питань про щорічні відпустки, порядок і умови їх надання.
Ситуація 1:
Я працюю уже більше двох років за цей період я брав тільки дві відпустки по 14 днів!
Питання: Щорічна відпустка має 24 дні, чи належить мені компенсація за невикористані 20 днів відпустки і як її отримати (або дізнатись куди вони пропали)
Ситуація 2
Чи можу я взяти відпустку коли забажаю а не коли мені каже власник (керівництво) маю на увазі ті 10 днів? Тобто коли 14 вже використав наприклад влітку а потрібно одразу через місяць в листопаді?
Наперед вдячний!
Чекаю на відповідь)

20.10.2013 21:01
Безкоштовне
питання
Адвокатський запит
Зручний інструмент отримання інформації для Вас
Закон надає адвокату право звертатися з адвокатськими запитами за отриманням різного роду інформації, в тому числі на отримання копій документів, до:
– органам державної влади, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам;
– підприємствам, установам, організаціям, громадським об'єднанням;
Замовте доступ до інформації, яка Вас цікавить
500 грн
Оплатити і замовити
Як це працює?

 
Як це працює?
1 Сообщите нам, какую информацию Вы хотите получить
 
2 Мы вышлем Вам договор с адвокатом для подписания
* Копия договора обязательно прикладывается к запросу и является основанием для предоставления информации
3 Проконсультируем Вас
* Если у Вас возникнут вопросы, мы бесплатно в телефонном режиме ответим на них
4 Подготовим и отправим адвокатский запрос
* Текст запроса предоствим вам на ознакомление, самостоятельно отправим и уведомим при получении ответа
5 Передамо вам оригінал відповіді
* Вся запитувана вами інформація буде відображена в жодному офіційному документі,
який Ви зможете пред'явити за місцем вимоги
* По Закону, ответ на адвокатский запрос предоставляется не позднее пяти рабочих дней со дня получения запроса

Оплатити і замовити
Залишилися питання? Запитати зворотний дзвінок



 
Запитати зворотний дзвінок
Мы перезвоним вам и проконсультируем



 
Заповніть форму
Ми надішлемо вам на пошту договір для підписання і відразу приготуємо запит




Консультації (3)
Пропозиції (0)
Консультація
фото
Артём Романченко
off-line
Юрист, 31 рік (Київ) Відгуки: 240

Здравствуйте!

1. В случае, если работник по каким-либо причинам не воспользовался своим правом на ежегодный отпуск за несколько предыдущих лет, закон гарантирует ему реализацию права на получение отпуска, а в случае увольнения, независимо от оснований, на выплату компенсации за все неиспользованные дни ежегодных отпусков, определенных п. 1 ч. 1 ст. 4 Закона Украины «Об отпусках». Законодательство не запрещает предоставлять ежегодные отпуска в случае их неиспользования в предыдущие годы.

2. Очередность предоставления отпусков определяется графиками, утверждаемыми собственником или уполномоченным им органом по согласованию с профсоюзным или другим уполномоченным трудовым коллективом на представительство органом, и доводится до сведения всех работников. При составлении графиков учитываются интересы производства, личные интересы работников и возможности для их отдыха. Конкретный период предоставления ежегодных отпусков в пределах, установленных графиком, согласовывается между работником и собственником или уполномоченным им органом, который обязан письменно уведомить работника о дате начала отпуска не позднее чем за две недели до установленного графиком срока. Список работников, которые могут самостоятельно выбирать для себя время отпуска, без учета интересов производства, определен ст. 10 Закона "Об отпусках". 

Так, ежегодные отпуска по желанию работника в удобное для него время предоставляются:
1) лицам в возрасте до восемнадцати лет;
2) инвалидам;
3) женщинам перед отпуском по беременности и родамили после нее;
4) женщинам, имеющим двух и более детей в возрасте до 15 летили ребенка - инвалида;
5) одинокой матери (отцу), которые воспитывают ребенка без отца (матери) опекунам, попечителям или другим одиноким лицам,фактически воспитывают одного или более детей в возрасте до 15 лет при отсутствии родителей;
6) женам (мужьям) военнослужащих;
7) ветеранам труда и лицам, имеющим особые трудовые заслуги перед Родиной;
8) ветеранам войны, лицам, имеющим особые заслуги перед Родиной, а также лицам, на которых распространяется действие Закона Украины "О статусе ветеранов войны, гарантии их социальной защиты;
9) родителям - воспитателям детских домов семейного типа;
10) в других случаях, предусмотренных законодательством, коллективным или трудовым договором.

Закон "Об отпусках" не предусматривает права других категорий работников получать отпуск без учета интересов предприятия. Поэтому другие работники предприятия уходят в отпуск по согласованному и утвержденному графику. 

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/504/96-вр

оновлено
20.10.2013 21:37
LikeСпасибі 0
Консультація
фото
Виктория Костромина
off-line
Адвокат, 45 років (Київ) Репутація: 312 / 390 Відгуки: 927
З.У. Про відпустки Стаття 10. Порядок надання щорічних відпусток



Щорічна додаткова відпустка, передбачена статтею 7 та пунктами 1 і 2 частини першої статті 8 цього Закону, надається понад щорічну основну відпустку за однією підставою, обраною працівником. Порядок надання додаткової відпустки з кількох підстав встановлює Кабінет Міністрів України. від 02.11.2000 )

Щорічні додаткові відпустки за бажанням працівника можуть надаватись одночасно з щорічною основною відпусткою або окремо від неї.

Загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, - 69 календарних днів.

Щорічні основна та додаткові відпустки надаються працівникові з таким розрахунком, щоб вони були використані, як правило, до закінчення робочого року.

Право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.

У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу, за винятком випадків, передбачених частиною сьомою цієї статті.

Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника надаються:

1) жінкам - перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда;

2) інвалідам;

3) особам віком до вісімнадцяти років;

4) чоловікам, дружини яких перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами;

5) особам, звільненим після проходження строкової військової або альтернативної служби, якщо після звільнення із служби вони були прийняті на роботу протягом трьох місяців, не враховуючи часу переїзду до місця проживання; { Пункт 5 частини сьомої статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1276-VI від 16.04.2009 }

6) сумісникам - одночасно з відпусткою за основним місцем роботи;

7) працівникам, які успішно навчаються в навчальних закладах та бажають приєднати відпустку до часу складання іспитів, заліків, написання дипломних, курсових, лабораторних та інших робіт, передбачених навчальною програмою;

8) працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошової компенсації;

9) працівникам, які мають путівку для санаторно-курортного лікування;

10) батькам - вихователям дитячих будинків сімейного типу;

11) в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором.

Працівникам, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, за їхнім бажанням надається щорічна відпустка або її частина для супроводження дитини до місця розташування навчального закладу та у зворотному напрямі. За наявності двох або більше дітей зазначеного віку така відпустка надається окремо для супроводження кожної дитини. від 02.06.2005 )

Щорічні відпустки за другий та наступні роки роботи можуть бути надані працівникові в будь-який час відповідного робочого року.

Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку. від 10.07.2003 )

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну. від 02.11.2000 )

Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний вести облік відпусток, що надаються працівникам.

Щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються:

1) особам віком до вісімнадцяти років;

2) інвалідам;

3) жінкам перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї;

4) жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда;

5) одинокій матері , які виховують дитину без батька ; опікунам, піклувальникам або іншим самотнім особам, які фактично виховують одного або більше дітей віком до 15 років за відсутності батьків;

6) дружинам військовослужбовців;

7) ветеранам праці та особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

8) ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ;

9) батькам - вихователям дитячих будинків сімейного типу;

10) в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором.

Керівним, педагогічним, науковим, науково-педагогічним працівникам, спеціалістам навчальних закладів щорічні відпустки повної тривалості у перший та наступні робочі роки надаються у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу.

Працівникам, які навчаються в навчальних закладах без відриву від виробництва, щорічні відпустки за їх бажанням приєднуються до часу проведення настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів, часу підготовки і захисту дипломного проекту та інших робіт, передбачених навчальною програмою.

Працівникам, які навчаються в середніх загальноосвітніх вечірніх школах, класах, групах з очною, заочною формами навчання при загальноосвітніх школах, щорічні відпустки за їх бажанням надаються з таким розрахунком, щоб вони могли бути використані до початку навчання в цих закладах.

Працівникам художньо-постановочної частини і творчим працівникам театрів щорічні відпустки повної тривалості надаються в літній період у кінці театрального сезону незалежно від часу прийняття їх на роботу.

Подробнее: http://kodeksy.com.ua/pro_vidpustki/statja-10.htm

Стаття 11. Перенесення щорічної відпустки

Щорічна відпустка на вимогу працівника повинна бути перенесена на інший період у разі:

1) порушення власником або уповноваженим ним органом терміну письмового повідомлення працівника про час надання відпустки ; від 02.11.2000 )

2) несвоєчасної виплати власником або уповноваженим ним органом заробітної плати працівнику за час щорічної відпустки .

Щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі:

1) тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку;

2) виконання працівником державних або громадських обов'язків, якщо згідно з законодавством він підлягає звільненню на цей час від основної роботи із збереженням заробітної плати;

3) настання строку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами;

4) збігу щорічної відпустки з відпусткою у зв'язку з навчанням.

Щорічна відпустка за ініціативою власника або уповноваженого ним органу, як виняток, може бути перенесена на інший період тільки за письмовою згодою працівника та за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації або іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом у разі, коли надання щорічної відпустки в раніше обумовлений період може несприятливо відбитися на нормальному ході роботи підприємства, та за умови, що частина відпустки тривалістю не менше 24 календарних днів буде використана в поточному робочому році. від 10.07.2003 )

У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом. Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки на інший період, настали під час її використання, то невикористана частина щорічної відпустки надається після закінчення дії причин, які її перервали, або за згодою сторін переноситься на інший період з додержанням вимог статті 12 цього Закону.

Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до вісімнадцяти років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці.

Подробнее: http://kodeksy.com.ua/pro_vidpustki/statja-11.htm

Стаття 12. Поділ щорічної відпустки на частини. Відкликання з відпустки  

Щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. від 02.11.2000, N 490-IV від 06.02.2003 )

Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

Відкликання з щорічної відпустки допускається за згодою працівника лише для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства з додержанням вимог частини першої цієї статті та в інших випадках, передбачених законодавством. У разі відкликання працівника з відпустки його працю оплачують з урахуванням тієї суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки. від 02.11.2000 )
Подробнее: http://kodeksy.com.ua/pro_vidpustki/statja-12.htm

Стаття 24. Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки

У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.

У разі звільнення керівних, педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників, спеціалістів навчальних закладів, які до звільнення пропрацювали не менш як 10 місяців, грошова компенсація виплачується за не використані ними дні щорічних відпусток з розрахунку повної їх тривалості.

У разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник.

За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.

Особам віком до вісімнадцяти років заміна всіх видів відпусток грошовою компенсацією не допускається.

У разі смерті працівника грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, виплачується спадкоємцям.
Подробнее: http://kodeksy.com.ua/pro_vidpustki/statja-24.htm

21.10.2013 02:39
LikeСпасибі 0
Консультація
фото
Александр Исиченко
off-line
Юрист, 59 років (Луганськ) Відгуки: 6

 СИТАЦИЯ 1: СОГЛАСНО ЗУ "ПРО ВІДПУСТКИ" ВЫ МОЖЕТЕ ЛИБО ИВОЛЬЗОВАТЬ НЕИСПОЛЬЗОВАННЫЙ ОТПУСК,ЛИБО ПОЛУЧИТЬ ЗА НЕГО ДЕНЕЖНУЮ КОМПЕНСАЦИЮ. ПОЛУЧИТЬ ЕЕ МОЖНО БРАТИВШИСЬ С ПИСЬМЕННЫМ ЗАЯВЛЕНИЕМ К ВАШЕМУ РАБОТОДАТЕЛЮ. 

СИТУАЦИЯ 2: ВЫ МОЖЕТЕ "ДОГУЛЯТЬ" НЕИСПОЛЬЗОВАННЫЙ ОТПУСК В ТОМ ЖЕ ГОДУ, СОГЛАСОВАВ ЭТОТ ВОПРОС С РАБОТОДАТЕЛЕМ.

21.10.2013 20:36
LikeСпасибі 0
Tax Law


Консультації, які можуть бути Вам цікаві
  • Как уволиться не выходя на работу?

    Я работаю в следственном изоляторе и мне сегодня на работу. Я хочу уволиться, не выходя туда. Кадры начнут опять пугать, что по статье уволим за прогулы, а выходить туда вообще...

  • Имею ли я право на полную ставку с сохранением стипендии?

    Очная аспирантура и трудовой стаж. Обучаюсь в очной аспирантуре и работаю на 0,5 ставки в том же НИИ. В связи с новым законодательством аспирантура не идет в трудовой стаж. За 2...

  • Можно ли устроиться на работу в 17 лет официально?

    Можно ли устроиться на работу в 17 лет официально? Учусь в универе1 курс.

Каталог документів
Трудовий договір між адвокатом та помічником адвоката
169 грн
Купити
Скарга в Держпраці (допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору)
199 грн
Купити
Жалоба на работодателя. Как организовать проверку работодателю? Не выплачивают зарплату?
59 грн
Купити
Какие документы просит инспектор Гоструда?<br />Какие вопросы задает инспектор Гоструда? <br />По состоянию на 2018 год
99 грн
Купити
Питання працівнику підприємства від інспектора Держпраці при проведенні перевірки
199 грн
Купити
Подивитися всі документи

Категорії питань
  • Аліменти 67
  • Арешт майна 35
  • Армія та мобілізація 9192
  • Стягнення заборгованості 13
  • Викуп кредиту на аукціоні 22
  • ДТП, транспортне право 6021
  • ДТП: наїзд на пішохода 34
  • Захист від шахрайства 101
  • Земельне право 7187
  • Кредити і кредитні спори 60
  • Спадкове право та заповіт 108
  • Розлучення, розірвання шлюбу 6398
  • Розподіл майна при розлученні 44
  • Розірвання договору 25
  • Батьківські права 74
  • Сімейне право 19905
  • Встановлення батьківства 43

  • Адвокатура 3238
  • Адміністративне право 7017
  • Антимонопольне право 68
  • Арбітраж 29
  • Банківське право 9991
  • Цивільне право 21745
  • Для бізнесу 1734
  • Договірне право 4615
  • ЖКГ 11257
  • Виборче право 108
  • Інвестиції 346
  • Інтелектуальна власність 578
  • Виконавче провадження 2101
  • ІТ, телекомунікації 1026
  • Конституційне право 1056
  • Консультації нотаріусів 39
  • Корпоративне право 396
  • Медичне право 3204
  • Міжнародне публічне право 147
  • Міжнародне приватне право 427
  • Міграційне право 5665
  • Податкове право 4135
  • Нерухомість, будівництво 10658
  • Права людини 5540
  • Природні ресурси 134
  • Різне 15717
  • Спортивне право 119
  • Страхове право 2714
  • Судова практика 2196
  • Судова експертиза 242
  • Митне регулювання 1626
  • Трудове право 18030
  • Кримінальне право та процес 5797
  • Фармацевтичне право 103
  • Фінансове право 2202
  • Господарське право 2978
  • Екологічне право 273
  • Оплата надходить на Ваш баланс
  • FREELAWYER резервує суму оплати і гарантує Вам надання правової послуги
  • Приймаючи пропозицію, Ви самі вирішуєте, який Юрист отримає винагороду
Увага
У тексті Вашої відповіді знайдено контактні дані Розміщення контактної інформації заборонено правилами сайту!

Видаліть з відповіді такі контакти:
Клієнту
  • Консультації
  • Каталог Юристів
  • Готові рішення
  • Стіл завдань (архів)
Юристу
  • Співпраця
Допомога
  • FAQ - питання і відповіді
  • Угода користувача
  • Політика конфіденційності
  • Контакти
Про Портал
  • FREELAWYER
  • Блоги
Актуальні правові теми
  • Аліменти
  • Викуп кредиту на аукціоні
  • Захист від шахрайства
  • Кредити і кредитні спори
  • Розлучення, розірвання шлюбу
  • Розірвання договору
  • Армія та мобілізація
  • ДТП: наїзд на пішохода
  • Земельне право
  • Спадкове право та заповіт
  • Розподіл майна при розлученні
  • Сімейне право
Facebook
Статистика Порталу
Замовників: 162355
Юристів: 8994
Питань Юристам: 199777
Консультацій Юристів: 479978
Відгуків: 24128
© 2011 - 2021  FREELAWYER.ua - Всі права захищені
  • Wayforpay
  • Privat24
  • Visa
  • Mastercard


Вже зареєстровані? Увійдіть
Зайти з допомогою Facebook Зайти з допомогою Google


Забули пароль?
Зареєструватися і задати питання Юристам Зареєструватися як Юрист
Створити завдання Юристу
Задати питання Юристам