Добавить свою фотографию в ленту
Бованенко АлександрBogdan  SerdyukЗема ВячеславБойко ЮлияАдвокат  Евгений АлександровичЧерныш  КсенияСавенко ЕвгенийТОВ "ПРАВО НА ЯКІСТЬ" Команда юристівЛитвинова Виктория"Головченко & Партнеры"Панасюк СергейСергеева НатальяКостромина Виктория"1 ПРАВОВАЯ КОМПАНИЯ" команда  адвокатов/юристовПасичная ИринаАвилова ЕленаЮридическая компания  "ДЖОРДАНИ И ПАРТНЕРЫ"Верескун (Крекотень) МаріяСерафименко ВладимирТышковский Сергей Леонидович
Консультируйтесь с юристом онлайн

Правові наслідки смерті Позивача (фізичної особи) під час судового процесу


Правові наслідки смерті Позивача (фізичної особи) під час судового процесу

 Згідно ст. 30 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.

 Сторона, третя особа, яка відповідно до закону захищає права, свободи чи інтереси інших осіб, а також заявники та інші заінтересовані особи в справах окремого провадження (крім справ про усиновлення) можуть брати участь у цивільній справі особисто або через представника (ч.1 ст. 38 ЦПК України).

 Статтею 40 ЦПК України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або інша особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність і належно посвідчені повноваження на здійснення представництва в суді, за винятком осіб, визначених у статті 41 ЦПК України.

 Одна й та особа не можу бути одночасно представником іншої сторони, третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору або беруть участь у справі на другій стороні.

 У відповідності до ч.3 ст. 27 ЦПК України, а саме: особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов'язки.

 Частиною 6 ст. 205 ЦПК України підставою закриття провадження у справі є: смерть фізичної особи, яка була однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

Згідно ст. 37 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, зміни кредитора чи боржника у зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії цивільного процесу.

 Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові  для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку він замінив.

 Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу (ч.1 ст. 206 ЦПК України).Мы рекомендуем
Адвокат Осикін Володимир
Осикин ВладимирWayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2018    Freelawyer.ua - Все права защищены
x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций