Все публикации

Правила перевезення через кордон

Автор: Фіделіум Груп  •  12 июля 2016


Правила перевезення через кордон

З приходом літа наші громадяни планують свій відпочинок закордоном. Повертаючись після відпочинку завжди хочеться купити чим побільше сувенірів та інших речей, щоб привезти додому рідним. Але не завжди буває це просто все зробити, так як за недотримання певних митних правил виникають проблеми, що різко погіршує настрій після приємного відпочинку. Або навпаки коли тільки вилітаєте в іншу країну. А тому варто кожному знати та запам’ятати певні правила, які допоможуть уникнути у майбутньому проблеми під час проходження митного контролю.

Перевезення готівки.

Перш за все проаналізуємо правила переміщення валюти, інших цінностей і товарів через митний кордон України.

Щодо перевезення коштів у безготівковій формі (валюта на банківських рахунках, картках) у цьому випадку проблем та обмежень немає. Тому сміливо можете положити будь яку суму на банківську картку та перетинати кордон. Але все ж таки без готівки зазвичай не обійтися. Та й існує багато причин по яким потрібна саме готівка закордоном.

Дане питання регулюється інструкцією про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженою постановою правління НБУ від 27.05.2008 № 148. Функції з контролю за її дотриманням покладено на митні органи.

Без письмового декларування на митниці фізична особа може перевозити готівку у сумі, що не буде перевищувати 10 000 Євро на одну людину. Але бувають випадки коли сума більше аніж 10 000 Євро, тоді особа зобов’язана письмово задекларувати в повному обсязі.

Інші речі.

Ввезення інших речей на митну територію України регулюється главою 55. «Пропуск та оподаткування товарів, які ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України» Митного кодексу України. Для прикладу, якщо ви бажаєте перевозити інші речі, а саме прикраси і коштовності, або інші товари (звісно крім підакцизних) сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1 000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, щодо авіа, та сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг на водному чи сухопутному кордоні НЕ підлягає письмовому декларуванні на митниці та не є об’єктами оподаткування митними платежами.

Якщо виникла ситуація, що вартість речей перевищила норму тоді товари оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і ПДВ 20%.

Варто теж пам’ятати, що такі перевезення можна здійснити тільки один раз на добу.

Для прикладу, якщо ви задекларували товар на суму 1050 Євро, ви будете сплачувати податки тільки з різниці, яка перевищила норму – а це 50 Євро. Тобто, ви будете сплачувати податки (10% + 20%ПДВ) лише 15 Євро.

Алкоголь та тютюнові вироби.

Що ж до алкогольних напоїв та тютюнових виробів ст. 376 Митного кодексу України передбачає наступне:

Не допускається ввезення/вивезення за межі митної території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів громадянами, які не досягли 18-річного віку.

Громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування в таких кількостях з розрахунку на одну людину:

– 200 сигарет або 50 сигар, або 250 г тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 г;

– 5 л пива, 2 л вина, 1 л міцних (із вмістом спирту більш, ніж 22%) алкогольних напоїв.

Щодо банківських металів.

Фізична особа має право ввозити в Україну і вивозити за межі України банківські метали вагою, що не перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет на умовах письмового декларування митному органу в повному обсязі.

При вивезенні за межі України банківських металів вагою, що перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет фізична особа повинна отримати індивідуальну ліцензію на вивезення за межі України банківських металів. Ліцензію видає територіальне управління Національного банку за місцем проживання фізичної особи.

Особисті речі:

Перелік предметів, віднесених до особистих речей громадян, що ввозяться/вивозяться вільно

 1. Особисті прикраси, у тому числі з дорогоцінних металів та каміння, що мають ознаки таких, що були у вжитку;
 2. Одяг, білизна, взуття виключно особистого характеру, призначене лише для особистого використання й таке, що має ознаки б/у, або нові, що ввозяться, як правило, в одному екземплярі (комплекті);
 3. Предмети особистої гігієни, а також індивідуальні косметичні засоби у кількості, що забезпечує потреби однієї особи на період поїздки; 0,5 л туалетної води або 100 мл парфумів;
 4. Індивідуальне письмове та канцелярське приладдя;
 5. У кількості по 1 штуці: фотоапарат, кіно- та відеокамера, приладдя до них; бінокль; переносний звуковідтворюючий пристрій (магнітофон, диктофон тощо) з плівками, платівками та дисками; переносний радіоприймач, переносний телевізор;
 6. У кількості до 2 штук: переносний персональний комп’ютер та приладдя до нього; калькулятор, електронна записна книжка; переносний музичний інструмент; супутниковий, мобільний телефон; годинник;
 7. У кількості до 3 штук: флеш-карти;
 8. Індивідуальні портативні медичні прилади для забезпечення життєдіяльності людини та контролю її стану, які мають ознаки таких, що були у вжитку;
 9. Дитячий візок;
 10. Інвалідний візок;
 11. Спортивне спорядження: велосипед, рибальська вудка, комплект спорядження для підводного плавання, комплект лиж, комплект тенісних ракеток, дошка для серфінгу та віндсерфінгу, комплект спорядження для гольфу, інше аналогічне спорядження, призначене для використання однією особою.

 З повагою, Юридична компанія «Legal Prime»


Автор
фото
Юрист (Киев) Выполнено заданий: 0 Отзывов: 10

Loading...
В данном разделе статей больше нет