Як стягнути заборгованість з кримського контрагента?

Як стягнути заборгованість з кримського контрагента?


На сьогодні існує декілька варіантів звернення для стягнення заборгованості з суб’єктів, які знаходяться на окупованій території.

Згідно зі ст.12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», у зв’язку з неможливістю здійснювати правосуддя судами Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на тимчасово окупованих територіях, змінити територіальну підсудність судових справ, підсудних розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя судам, та забезпечити розгляд господарських справ Господарського суду міста Севастополя - Господарським судом міста Києва.

Отже, одним із механізмів стягнення заборгованості є звернення саме до Господарського суду м. Києва. Більше того, на сьогодні наявна судова практика за позовами до Міністерства оборони України та контрагентів в Криму. Так, 11.02.2015 Господарським судом м. Києва було розглянуто справу № 910/24429/14 за позовом Фізичної особи-підприємця Страшко С.О. до Феодосійської Квартирно-експлуатаційної частини району та Міністерства оборони України про стягнення 91 645,46 грн. За результатами розгляду справу Господарський суд м. Києва прийняв рішення, яким позовні вимоги Фізичної особи-підприємця Страшко С.О. задоволено частково та стягнуто з Міністерства оборони України на користь Фізичної особи-підприємця Страшко С.О. основний борг у розмірі 58 784,00 грн., пеню у розмірі 14 045,35 грн., 3% річних у розмірі 1 971,28 грн., інфляційне збільшення суми боргу у розмірі 16 894,83 грн. та судовий збір у розмірі 1 833,90 грн. Видано наказ на стягнення вказаної заборгованості.

Наступним варіантом стягнення заборгованості є звернення до судів, які знаходяться в Криму.

Можна звертатися і до українських, і до кримських судів.

Звернення до Європейського суду з прав людини, що також є одним із способів захисту прав, можливе лише після вичерпання всіх національних засобів юридичного захисту і впродовж шести місяців від дати ухвалення остаточного рішення на національному рівні.




Loading...
В данном разделе статей больше нет