Добавить свою фотографию в ленту
Юридическая компания  "ДЖОРДАНИ И ПАРТНЕРЫ"Костромина ВикторияВасковский ОлегТОВ "ПРАВО НА ЯКІСТЬ" Команда юристівБованенко АлександрГриньов Сергій ОлексійовичСавенко ЕвгенийУдаленный ПользовательСолодовник Эльвира  Borysocheva     NataliiaСерафименко ВладимирНародний адвокатПасичная ИринаЛитвинова ВикторияЗабальский ЮрийГерус РоманСергеева НатальяБойко ЮлияАдвокат  Евгений АлександровичВерескун (Крекотень) Марія

НОВИЙ ПОРЯДОК ПЕРЕВЕДЕННАЯ ДАЧНИХ ТА САДОВИХ БУДИНКІВ У ЖИТЛОВІ


НОВИЙ ПОРЯДОК ПЕРЕВЕДЕННАЯ ДАЧНИХ ТА САДОВИХ БУДИНКІВ У ЖИТЛОВІ

НОВИЙ ПОРЯДОК ПЕРЕВЕДЕННАЯ ДАЧНИХ ТА САДОВИХ БУДИНКІВ У ЖИТЛОВІ


5 червня поточного року набув чинності Порядок переведення дачних та садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, в житлові будинки, затверджений постановою Кабміну від 29 квітня 2015 № 321 (далі - Порядок).

Порядок визначає механізм переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки. Переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки здійснюється безоплатно органами місцевого самоврядування села, селища, міста, з якими відповідні дачні поселення та садівничі товариства пов'язані адміністративно або територіально.

Для переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок громадянин, який є його власником, або уповноважена ним особа (далі - власник) подає до виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради, а у разі, коли в сільській раді виконавчий орган не утворено, - сільському голові (далі - уповноважений орган) заяву за формою згідно з додатком 1 до Порядку, до якої додаються:

1) копія документа про право власності на дачний чи садовий будинок, засвідчена в установленому порядку;

2) письмова згода співвласників (за наявності) на переведення такого будинку в жилий;

3) звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам за формою згідно з додатком 2 до Порядку.

Технічний огляд дачного чи садового будинку проводиться без застосування обладнання для визначення характеристик конструкцій та виконання вишукувальних робіт на підставі укладеного договору суб'єктом господарювання, у якого працює один або більше відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, які пройшли професійну атестацію згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. N 554 "Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури" (Офіційний вісник України, 2011 р., N 41, ст. 1668).

За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів уповноважений орган протягом місяця з дня їх надходження приймає рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок або про відмову в такому переведенні. Прийняття рішення про відмову в переведенні дачного чи садового будинку у жилий будинок допускається за наявності хоча б однієї з таких підстав:

1) неподання документів, зазначених у пункті Порядку;

2) виявлення в поданих документах недостовірних відомостей;

3) встановлення невідповідності дачного чи садового будинку вимогам державних будівельних норм, що зазначені у розділі I Порядку (обов'язковий) результатів технічного огляду звіту про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку (додаток 2 до Порядку).

Місцева рада у триденний строк з дня прийняття рішення про переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки видає або надсилає власникові рекомендованим листом з описом вкладення рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок із зазначенням його адреси (рішення про відмову в переведенні разом з поданими документами).

Рішення про переведення є підставою для внесення відповідних змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в порядку, визначеному законодавством. У разі відмови в переведенні дачного чи садового будинку у жилий будинок власник має право повторно подати документи, зазначені у пункті 3 Порядку, після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення.


Мы рекомендуем
Адвокат Осикін Володимир
Осикин ВладимирWayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2018    Freelawyer.ua - Все права защищены