Консультируйтесь онлайн с юристами со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права

ДТП. Поради як заощадити час та гроші.


 ДТП. Поради як заощадити час та гроші.

 

Рано чи пізно кожен водій потрапляє в дрібну дорожньо-транспортну пригоду. Такі ДТП супроводжуються незначними пошкодженнями транспортних засобів, які не завдають матеріальної шкоди третім особам, відсутні жертви.

Найчастіше такі аварії відбуваються в пробках, при перестроюванні з ряду в ряд, а також на парковках біля магазинів, будинків, на стоянках та інших місцях, де водії залишають свої авто. В цьому блозі я хочу поділитися кількома порадами, як можна заощадити час, нерви і кошти, якщо вам довелося зіткнутися з цією неприємністю.

Порада 1

Ні в якому разі не залишайте місце ДТП - така дія є порушенням правил дорожнього руху, що тягне за собою штраф 255-306 грн., або громадські роботи 30-40 годин, або арешт на 10-15 діб.

Порада 2

Зупиніть транспортний засіб, включіть аварійну сигналізацію. Постарайтеся заспокоїтися, не можна щоб емоції взяли верх. Не приймайте алкоголь або медичні препарати, навіть заспокійливі - можливо, будуть проводитися аналізи на вміст алкоголю в крові. Також встановіть знак аварійної зупинки згідно з Правилами Дорожнього Руху(ПДР).

Порада 3

Необхідно знайти свідків події. Це можуть бути перехожі або пасажири, які були поруч у момент ДТП. Перепишіть їхні контактні дані (ПІБ, адресу проживання, телефон).

Порада 4

Постарайтеся відразу визначити, хто винен в аварії, виходячи з Правил Дорожнього Руху. Для цього возіть з собою книгу ПДР останньої редакції. Якщо книги під рукою немає - виходьте з власних знань Правил Дорожнього Руху.

Порада 5

Якщо винний визначений, і він визнає свою провину - найпростіше вирішити питання «на місці», без участі страхової компанії та ДАІ. У цій ситуації є багато плюсів для обох учасників ДТП. Винуватцю не потрібно буде спілкуватися з працівниками ДАІ, а також бути в суді на розгляді справи, що обов'язково заощадить час і нерви. А потерпілому не потрібно буде звертатися в суд і страхову компанію, збирати необхідні докази і чекати виплати компенсації.

Порада 6

Постарайтеся оцінити шкоду, завдану потерпілому транспортному засобу. Якщо винуватець погоджується з сумою оцінки - розраховуйтеся на місці. Якщо неможливо відшкодувати в повному обсязі відразу - вимагайте, щоб винуватець написав розписку (зразок розписок дивіться далі), в якій зобов'язується компенсувати збитки у конкретні терміни. Якщо дозволяють обставини, візьміть з винуватця заставу (цінний документ).

Порада 7

Якщо вдалося відшкодувати матеріальний збиток на місці - потерпілому бажано написати розписку про те, що він не має претензій до винуватця аварії. Бували випадки, коли потерпілий через деякий час писав заяву в ДАІ про те, що винуватець залишив місце ДТП. А про те, що питання було вирішено на місці, звичайно ж, замовчував.

Порада 8

ДТП можна оформити за спрощеною схемою - згідно з Європротоколом. Детальніше про процедуру можна почитати в блозі моєї колеги: Кілька слів про європротокол в Україні 

Варто пам'ятати, що не всі ДТП можуть оформляти за європротоколом. Винятками є:

  1. Наявність травмованих (загиблих) людей.
  2. Участь транспортних засобів, не забезпечених полісами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, укладеними не раніше 19.09.2011 року.
  3. Немає згоди водіїв цих транспортних засобів щодо обставин скоєння ДТП.
  4. У водія (-їй) присутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.
  5. Розмір суми відшкодування шкоди перевищує 25 тис. грн. (з 1 січня 2013 року, згідно з Розпорядженням № 698 Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України).
Рада 9

Якщо винного в ДТП своїми силами визначити не вдалося - необхідно телефонувати в ДАІ і викликати страхового комісара. Будьте готові до того, що значна частина часу буде втрачена в їх очікуванні. Також у вас може бути тимчасово вилучено водійське посвідчення до з'ясування рішення судом.

Рада 10

При оформленні ДТП постарайтеся не нервувати. Спілкуватися з працівниками ДАІ слід спокійно, без зайвих емоцій. Перевіряйте, як вони складають схему, а також допомагайте робити заміри - таким чином ви проконтролюєте дотримання точності.

Рада 11

Дотримуйтесь холоднокровності і розважливості. Поменше спілкуйтеся зі співробітниками ДАІ, посилаючись на стресовий стан. Згідно статті 63 Конституції України, ви маєте право не давати ніяких показань.

Рада 12

Ні в якому разі не відмовляйтеся пройти тест на наявність алкоголю в крові. Інакше потім буде неможливо довести, що ви керували транспортним засобом тверезим.

***

Сподіваюся, ці поради допоможуть вам у складній ситуації.

Пам'ятайте - велика частка ДТП відбувається через неуважність водія, що призводить до сумних наслідків. Будьте уважні на дорогах, дотримуйтеся правил і в разі необхідності допомагайте іншим учасникам дорожнього руху.

Зразок розписки при ДТП, якщо винуватець повністю оплатив завдані збитки РОЗПИСКА

(Місто)___________ _______________ (Число, місяць, рік)

Я, (ПІБ), зареєстрований за адресою ... , паспорт (серія, номер), виданий (ким і коли)

Отримав від гр-на (ПІБ), зареєстрованого за адресою ... , паспорт (серія, номер), виданий (ким і коли), номер водійського посвідчення, № тел.

гроші в сумі (сума прописом з вказівкою валюти)

у відшкодування всього збитку, заподіяного мені особисто і моєму автомобілю:

марка, модель, державний реєстраційний знак, VIN № двигуна, № кузова, № шасі, колір, ПТС, св-во про реєстрацію

перебуває на обліку в ДАІ (назва підрозділу)

Отримав пошкодження (короткий опис пошкоджень)

в результаті ДТП, яке сталося «...» ....... 201_ року в місті ... за адресою ...

з вини гр-на (ПІБ винуватця).

Ніяких претензій до (ПІБ винуватця) не маю. Вважаю, що матеріальні збитки та моральну шкоду відшкодовані повністю. Зобов'язуюсь не пред'являти в подальшому до (ПІБ винуватця) будь-яких претензій майнового характеру у зв'язку із зазначеним ДТП.

Дана розписка складена в ясному розумі і здоровій пам'яті, без морального та фізичного тиску.

Постраждалий в ДТП: ПІБ, підпис, число

Винуватець ДТП: ПІБ, підпис, число

Свідки (не аварії, а передачі грошей, 2-3 людини): ПІБ, адресу, паспортні дані.

Розписку бажано написати в 2-х примірниках, і в кожному позначити: "Даний документ складено в 2-х примірниках. Один виданий на руки потерпілому, другий на руки винуватцю".

Зразок розписки винуватця ДТП, якщо він зобов'язується надалі повністю відшкодувати потерпілому шкоду РОЗПИСКА

(Місто)___________ _______________ (Число, місяць, рік)

Я, (ПІБ), зареєстрований за адресою ... , паспорт (серія, номер), виданий (ким і коли), № тел.

повністю і цілком визнаю, що внаслідок вчиненого з моєї вини ДТП, яке сталося (число місяць, рік) у місті... за адресою ... , було заподіяно матеріальну шкоду, виражену у пошкодженні транспортного засобу:

Марка, модель, державний реєстраційний знак, VIN № двигуна, № кузова, № шасі, колір, ПТС, св-во про реєстрацію, що складається на обліку в ДАІ (назва підрозділу)

що належить гр-ну РФ (ПІБ), паспорт (серія, номер), виданий (ким і коли), № тел. , № вод. посвідчення.

Виходячи з вищевикладеного, а також беручи до уваги досягнуту домовленість між нами, я (ПІБ) зобов'язуюсь сплатити потерпілому (ПІБ) грошові кошти в розмірі ... доларів США, що в гривневому еквіваленті по курсу НБУ на день оплати становить …. Сплата зазначеної суми буде повною компенсацією завданого мною морального і матеріального збитку.

Грошові кошти зобов'язуюсь сплатити у повному обсязі у строк до «___» _________ 20____ року.

Розписку надав винуватець ДТП: ПІБ, підпис, дата.

Розписку отримав постраждалий: ПІБ, підпис, дата.

Свідки: ПІБ, підпис, дата

Не буде зайвим зателефонувати адвокату.Реклама
Адвокат Осикін Володимир
Осикин Владимир