Все публикации

Що робити, якщо загубив паспорт громадянина України?

Автор: Д Д  •  25 июля 2013


Куди повідомити про втрату паспорта

Негайно повідомити про втрату паспорту до ОВС за номером 102 (з мобільного). При цьому обов’язково на наступний день з’явитися до ОВС для дачі пояснень та отримання корінця-повідомлення із Журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про вчиненні кримінальні правопорушення та інші події, що підтверджує факт фіксації Вашого звернення. Через десять днів повторно з’явитися до ОВС та отримати постанову про закриття провадження у справі.

Повідомлення про втрату паспорту до ОВС надає змогу уникнути в подальшому від певних проблем, оскільки на загублений паспорт громадянина України невідомі особи можуть оформити кредит чи зареєструвати юридичну особу з ознаками фіктивності.

Куди звернутися за отриманням нового паспорта

Звернутися до територіального підрозділу Державної міграційної служби України із відповідною заявою про втрату паспорту (Додаток № 8 до Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого Наказом МВС України №320 від 13.04.2012р.) заявою про видачу паспорту(Додаток №1 до Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого Наказом МВС України №320 від 13.04.2012р. ) та заявою про видачу тимчасового посвідчення громадянина України(Додаток №10 до Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого Наказом МВС України №320 від 13.04.2012р.). Тимчасове посвідчення громадянина України – це документ, який тимчасово посвідчує особу із певним строком дії, однак його використання для проведення нотаріальних дій неможливе.

До вище перелічених документів необхідно додати:

-  Дві фотокартки (три фотокартки у разі оформлення тимчасового посвідчення громадянина України) розміром 3,5 х 4,5 см;

-   Платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита у розмірі 34 грн. 00 коп. Реквізити на оплату необхідно уточнити у спеціаліста, який відповідає за видачу паспортів громадянина України з підстав їх втрати чи викрадення;

-   Свідоцтво про народження та форма №1 із відповідного управління експлуатації(ЖЕК). Свідоцтво про народження та форма №1 із відповідного управління експлуатації (ЖЕК) не передбачені чинним законодавством як обов’язкові документи, однак без їх наявності спеціалісту територіального відділу буде неможливо встановити правильність прізвища, ім’я, по-батькові та місця фактичної реєстрації. Представлення цих документів прискорить процедуру розгляду заяви про видачу паспорта громадянина України.

Відповідальність за втрату паспорта

Після подання вище перелічених документів спеціаліст, який відповідає за видачу паспортів громадянина України з підстав їх втрати чи викрадення, повинен скласти протокол про адміністративне правопорушення та винести постанову по справі про адміністративне правопорушення. Копію протоколу та постанови спеціаліст видає особі винній у втраті паспорту.  При цьому додатково необхідно надати квитанція про сплату штрафу в розмірі від 17 грн. до 51 грн. за порушення ст. 198 КУпАП. Квитанція не подається, якщо спеціаліст обмежився усним попередженням.

Строки отримання документів:

тимчасове посвідчення громадянина України видається як правило відразу при надходженні відповідних документів, однак згідно п. 7.3.  Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого Наказом МВС України №320 від 13.04.2012р. не може перевищувати три робочих дні.

- видача паспорта громадянина України - 1 місяць. У разі необхідності проведення додаткової перевірки за матеріалами справи про втрату паспорта або несвоєчасного надходження відповіді на направлені запити строк розгляду продовжується не більше ніж на 1 місяць.


Автор
фото
Помощник адвоката Выполнено заданий: 15 Отзывов: 7

Loading...
В данном разделе статей больше нет