Добавить свою фотографию в ленту
Герус РоманАдвокатське об'єднання "А.Д.ХОК" http://adhoc.com.uaЛитвинец ЮрийПасичная ИринаBorysocheva NataliiaЮридическая компания  HOL GROUPНародний адвокатРыбинцев СергейТОВ "ПРАВО НА ЯКІСТЬ" Команда юристівРудниченко АндрейГриньов Сергій ОлексійовичБованенко АлександрЗабальский Юрий"1 ПРАВОВАЯ КОМПАНИЯ" команда  адвокатов/юристовКостромина ВикторияЮридическая компания  "ДЖОРДАНИ И ПАРТНЕРЫ"Бандуристый Руслан

Що робити, якщо загубив паспорт громадянина України?


Що робити, якщо загубив паспорт громадянина України?
25-07-2013 16:17
автор: Д Д / Все статьи автора

Куди повідомити про втрату паспорта

Негайно повідомити про втрату паспорту до ОВС за номером 102 (з мобільного). При цьому обов’язково на наступний день з’явитися до ОВС для дачі пояснень та отримання корінця-повідомлення із Журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про вчиненні кримінальні правопорушення та інші події, що підтверджує факт фіксації Вашого звернення. Через десять днів повторно з’явитися до ОВС та отримати постанову про закриття провадження у справі.

Повідомлення про втрату паспорту до ОВС надає змогу уникнути в подальшому від певних проблем, оскільки на загублений паспорт громадянина України невідомі особи можуть оформити кредит чи зареєструвати юридичну особу з ознаками фіктивності.

Куди звернутися за отриманням нового паспорта

Звернутися до територіального підрозділу Державної міграційної служби України із відповідною заявою про втрату паспорту (Додаток № 8 до Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого Наказом МВС України №320 від 13.04.2012р.) заявою про видачу паспорту(Додаток №1 до Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого Наказом МВС України №320 від 13.04.2012р. ) та заявою про видачу тимчасового посвідчення громадянина України(Додаток №10 до Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого Наказом МВС України №320 від 13.04.2012р.). Тимчасове посвідчення громадянина України – це документ, який тимчасово посвідчує особу із певним строком дії, однак його використання для проведення нотаріальних дій неможливе.

До вище перелічених документів необхідно додати:

-  Дві фотокартки (три фотокартки у разі оформлення тимчасового посвідчення громадянина України) розміром 3,5 х 4,5 см;

-   Платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита у розмірі 34 грн. 00 коп. Реквізити на оплату необхідно уточнити у спеціаліста, який відповідає за видачу паспортів громадянина України з підстав їх втрати чи викрадення;

-   Свідоцтво про народження та форма №1 із відповідного управління експлуатації(ЖЕК). Свідоцтво про народження та форма №1 із відповідного управління експлуатації (ЖЕК) не передбачені чинним законодавством як обов’язкові документи, однак без їх наявності спеціалісту територіального відділу буде неможливо встановити правильність прізвища, ім’я, по-батькові та місця фактичної реєстрації. Представлення цих документів прискорить процедуру розгляду заяви про видачу паспорта громадянина України.

Відповідальність за втрату паспорта

Після подання вище перелічених документів спеціаліст, який відповідає за видачу паспортів громадянина України з підстав їх втрати чи викрадення, повинен скласти протокол про адміністративне правопорушення та винести постанову по справі про адміністративне правопорушення. Копію протоколу та постанови спеціаліст видає особі винній у втраті паспорту.  При цьому додатково необхідно надати квитанція про сплату штрафу в розмірі від 17 грн. до 51 грн. за порушення ст. 198 КУпАП. Квитанція не подається, якщо спеціаліст обмежився усним попередженням.

Строки отримання документів:

тимчасове посвідчення громадянина України видається як правило відразу при надходженні відповідних документів, однак згідно п. 7.3.  Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого Наказом МВС України №320 від 13.04.2012р. не може перевищувати три робочих дні.

- видача паспорта громадянина України - 1 місяць. У разі необхідності проведення додаткової перевірки за матеріалами справи про втрату паспорта або несвоєчасного надходження відповіді на направлені запити строк розгляду продовжується не більше ніж на 1 місяць. 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?