Полный пакет документов
для ведения кадровой документации предприятия в соответствии с КЗоТ Украины 2018
rar Стоимость: 299 грн
Праця жінок та їх гарантії, під час перевірки Державною службою України з питань праці

Праця жінок та їх гарантії, під час перевірки Державною службою України з питань праці


Праця жінок

Нині у світі, й в Україні також, спостерігається тенденція, коли жінки прагнуть посідати керівні посади. Багато молодих українок (віком до 30 років) все частіше відмовляються від тяжкої фізичної праці, надаючи перевагу інтелектуальній. Проте проблеми з прийомом на роботу жінок залишаються й досі. Головна серед них – відмова у працевлаштуванні у зв’язку з можливою вагітністю (для жінок до 40 років). Проте відповідно до ст.13 КЗпП, чоловіки та жінки мають рівні права та можливості при працевлаштуванні.

Коли жінки можуть не виходити на роботу?

Є випадки, в яких жінка має повне право відмовитися виходити на роботу згідно з КЗпП. Перелік цих випадків обов’язково повинен бути затвердженим у формі відповідного наказу.

Жінка може не виходити на роботу у таких ситуаціях:

·         робота у нічний час (ст.55 та ст.176 КЗпП);

·         надурочні роботи;

·         направлення у відрядження без її згоди.

Заборонено експлуатувати працю жінок на фізично важкій роботі, де потрібно працювати з шкідливими та небезпечними речовинами. Якщо це санітарне та побутове обслуговування у підземній шахті, то така робоча діяльність дозволена. Проте робота, головне завдання якої - переміщати та підіймати важкі речі, які можуть привести до проблем зі здоров’ям, заборонені (ст. 174 КЗпП). Щоб уникнути непорозумінь з інспекцією з питань праці, варто розробити, затвердити та роздрукувати наказ про затвердження переліку робіт на яких забороняється застосування праці жінок.

Особливості працевлаштування вагітних жінок та тих, хто вже має дітей

Жінкам на ранніх термінах вагітності та тим, що мають дітей до 3 років, не можна відмовляти у роботі. Цей факт підтверджує ст.184 КЗпП, яка в установі повинна бути оформлена у вигляді наказу про затвердження гарантій при прийнятті на роботу і заборону звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей.

Інша документація, розробка якої підтверджує, що жінок на підприємстві поважають та створюють їм комфортні умови праці:

·         наказ про затвердження порядку переведення на легшу роботу вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років;

·         наказ про затвердження порядку надання відпустки у зв'язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною;

·         наказ про затвердження порядку надання щорічних і додаткових відпусток жінкам;

·         наказ про затвердження гарантії особам, які виховують малолітніх дітей без матері.

Так як, вагітність вважається деяким погіршенням стану здоров'я, жінкам повинне виплачуватись матеріальне забезпечення відповідно до розміру державного соціального страхування. Щоб ця діяльність була прозою та законною, на фірмі створюють спеціальні комісії з соціального страхування, що фіксується у формі наказу про створення та роботу комісії із соціального страхування.

Аби не сплачувати зайвих штрафів та не ставати на облік у державній інспекції з питань праці, необхідно вести всю перераховану документацію. За відсутності хоча б 1 наказу є висока вірогідність виникнення конфліктних ситуацій з цим держорганом.

Loading...
В данном разделе статей больше нет