позовна заява про відшкодування матеріальної шкоди, завданої ТОВ "Нова пошта" (про захист прав споживачів)

Консультация юриста по документу включена в стоимость

doc
Стоимость: 500 грн


Даний документ являє собою детально складену позовну заяву із зазначенням всього необхідного, що вимагає процесуальне законодавство (з урахуванням всіх останніх змін до форми та змісту позовної заяви).

Позовна заява подавалася до суду з причини того, що вантаж, який відправлявся за допомогою компанії "Нова пошта", був пошкоджений у процесі транспортування. 

Документ буде корисним для всіх, хто у процесі користування послугами перевізників, зіткнувся із ситуацією, коли вантаж був відправлений у справному стані, але прибув у пошкодженому вигляді, і постає питання відшкодування шкоди.  

В позові обгрунтовані підстави звільнення від сплати судового збору по даній категорії справ, а також наведені приклади рішень (судова практика із посиланням на дані Єдиного державного реєстру судових рішень) у подібних справах, в яких були прийняті позитивні рішення. 

Дана позовна заява може бути подана до суду після складення Претензії разом із співробітником ТОВ "Нова пошта", в якій буде зафіксована суть проблеми і описано те, що вантаж прибув пошкодженим. Копію претензії слід додати до позовної заяви.

Витяг із документу: "Зазначені вище норми, якими встановлюється відповідальність перевізника, передбачають принцип винності в разі відповідальності перевізника за втрату, нестачу, псування й ушкодження вантажу, який є загальним для всіх видів транспорту.

Перевізник несе відповідальність за нестачу, втрату, псування й ушкодження вантажу лише у випадках, коли він винен у несхоронності вантажу. При цьому обов'язок доведення своєї невинуватості лежить на ньому.

Отже, відповідальність перевізника побудована за принципом вини і діє, як правило, презумпція вини зобов'язаної сторони.

Прошу суд звернути увагу на дані положення та врахувати той факт, що доведення своєї невинуватості у несхоронності вантажу покладається на Відповідача і саме Відповідач має довести обставини, які звільняють його від відповідальності за пошкодження вантажу".