Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Виїзд за кордон дитини без згоди одного з батьків - судова практика

Виїзд за кордон дитини без згоди одного з батьків - судова практика

26-07-2017 12:52

   Набуття Україною безвізового режиму з країнами Європи стало безперечно позитивним явищем, однак закономірно викликало ряд юридичних складнощів щодо безперебійного перетину кордону неповнолітніми дітьми у разі розлучення та окремого проживання їхніх батьків.

   Як і раніше, у разі виїзду за кордон особи, яка не досягла шістнадцяти років потрібною є згода обох батьків. Після шістнадцяти років законодавчо дозволено подорожувати за межами України вільно і самостійно.

   Отже, загалом можна підсумувати, що дитина до шістнадцяти років подорожує або з у супроводі обох батьків, або з одним з них, але за згодою (нотаріально завіреною) іншого.

   Таким чином, законодавець підтверджує рівні права матері та батька на їхню спільну дитину.

   Варто зазначити, що батько дитини надає свою згоду на вивіз дитини щоразу, тобто його згода не є абсолютною, а в дозволі чітко зазначається період, під час якого його дитина може на законних підставах перебувати за кордоном.

   Втім, часто трапляються випадки, коли один з членів колишнього подружжя, наприклад, не дає згоди на вивіз малолітньої дитини принципово. Тоді єдиним передбаченим законом шляхом є звернення до суду з позовом щодо отримання дозволу на вивіз дитини за кордон. У суді необхідно довести передусім відповідність поїздки за кордон інтересам дитини, наприклад для її оздоровлення, забезпечення її повноцінного відпочинку, вивчення іноземної мови тощо.

   У разі ж, якщо батько дитини є іноземцем або особою без громадянства або якщо, наприклад, мати вибуває за кордон на постійне місце проживання, про що є відповідний запис у паспорті, то тоді можна обійтися без дозволу батька на виїзд дитини до шістнадцяти років за кордон.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"