Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Суд може надати лише одноразовий дозвіл на виїзд малолітньої дитини

Суд може надати лише одноразовий дозвіл на виїзд малолітньої дитини

26-07-2017 12:49

   Суд може надати лише одноразовий дозвіл на виїзд малолітньої дитини за межі України без згоди батька.

Якщо до суду звертається особа (або служба у справах дітей певного району, міста, області) з позовом до батька дитини з метою отримання дозволу на тимчасовий виїзд  неповнолітньої дитини за межі України, а батько дитини не надає свою згоду на це у позасудовому порядку, то позов, скоріше за все, буде задоволений частково.

   Це означає, що дозволені будуть багаторазові поїздки дитини у супроводі матері-позивачки за кордон без згоди та супроводу батька, але на строк не більше, аніж один календарний місяць.

   Обов’язково буде вказаний період, протягом якого такі поїздки будуть можливими. Також обов’язково будуть вказані країни, до яких дитині дозволено мандрувати без згоди та супроводу батька. Наприклад, може бути чітко прописано: Французька Республіка, Республіка Кіпр, Республіка Болгарія тощо.

   Однак, батько може оскаржити таке рішення суду, звернувшись до апеляційного суду. Батько може вимагати зазначення одного конкретного напрямку (однієї країни), куди  його дитина може подорожувати на законних підставах, а також визначення певного проміжку часу на перебування дитини за кордоном. Визначеного місцевим судом загального періоду, коли дитині дозволено виїжджати за кордон, може бути недостатньо.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"