Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


 Сталися зміни у визначенні заборгованості за аліментами, присудженими у частці від заробітку

Сталися зміни у визначенні заборгованості за аліментами, присудженими у частці від заробітку

24-07-2017 11:51

   Починаючи з липня 2017 року, процедура визначення заборгованості за аліментами змінилася.

   Було усунено певні протиріччя та прогалини, які мали місце до цього часу.

   Якщо раніше (до липня 2017) розрахунок проводився, спираючись на дані по фактичному заробітку платника аліментів. Платник міг не працювати у момент призначення суми сплати аліментів, але потім почати працювати, і тоді заборгованість визначалася з наявного існуючого заробітку платника.

   Якщо ж навіть платник аліментів не мав роботи взагалі, то аліменти визначалися, виходячи із середньої заробітної плати на тій місцевості, де платник проживає.

   З липня 2017 заборгованість за аліментами стала розраховуватися, спираючись на дані по фактичному заробітку, незалежно від того, де отриманий цей заробіток – в Україні чи за кордоном.

   Правда, на теперішній час продовжує викликати складність питання збору доказів щодо розміру офіційних чи неофіційних доходів платника аліментів. Платник може бути навіть працевлаштованим за кордоном, в країнах, з якими Україна може не мати договорів щодо взаємної правової допомоги, тобто не може отримувати дані щодо працевлаштування різних осіб.

   Також часто важко визначити суму доходів фізичних осіб підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування. У такому разі, залишається тільки спосіб визначення розміру аліментів, виходячи з даних про середню заробітну плату у місцевості проживання платника.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"