Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Спосіб стягнення аліментів визначає виключно стягувач, а не суд

Спосіб стягнення аліментів визначає виключно стягувач, а не суд

20-07-2017 12:19

   Нещодавно були зроблені зміни у законодавстві щодо захисту прав дітей та їх належного утримання. Дані зміни стосувались також порядку стягнення аліментів. Якщо раніше кошти на утримання дитини присуджувались у судовому порядку як частина доходу матері (батька) дитини або призначенням конкретної визначеної грошової суми (твердої грошової суми), то тепер таке рішення суду може бути зміненим за позовом одержувача аліментів. Раніше під час призначення аліментів до уваги брався факт наявності офіційного працевлаштування у платника (частіше батька).

   На теперішній час платник аліментів більше не зможе самостійно змінити спосіб стягнення аліментів, а тільки через суд. Однак можливим для платника залишається домогтися зменшення самої суми, яку він зобов’язаний сплатити, у межах обраного отримувачем способу стягнення і тільки в разі доведення факту погіршення матеріального стану, стану здоров’я і т.д. Щодо зміни способу стягнення аліментів на вимогу платника, то це є можливим тільки за позовом одержувача аліментів.

   Отже, наприклад за позовною заявою матері дитини, з якою ця дитина проживає, суд бути приймати рішення щодо спосіб стягнення аліментів, незалежно від наявності у батька (платника аліментів) офіційного працевлаштування. Хоча батько дитини (платник) все-таки зможе виступати позивачем щодо зміни способу сплати та доводити свою позицію.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"