Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права


Місце проживання дітей з батьком може бути визначено тільки при наявності «виняткових» обставин

Місце проживання дітей з батьком може бути визначено тільки при наявності «виняткових» обставин

04-07-2017 17:34

   Місце проживання дітей з батьком може бути визначено тільки при наявності «виняткових» обставин.

   14.12.2016 року по справі №6-2445цс16 Верховний Суд висловив правову позицію, за якою місце проживання дітей з батьком може бути визначено тільки при наявності так званих «виняткових» обставин. Юристи розглядають помилковість такого рішення. Зокрема, вони вказують, що Декларація прав дитини фактично не є частиною законодавства України і має рекомендаційний характер. Конвенція «Про права дитини», навпаки, має статус міжнародного договору і є частиною національного законодавства нашої держави. Відповідно до Конвенції, під час вирішення питань про місце проживання дітей з одним із батьків, визначальну роль повинні грати інтереси дитини. Виходячи з цього, позицію Верховного Суду України вважають відверто спірною:

   фактично надається перевага рекомендаційним положенням Декларації над приписами Конвенції та діючого законодавства. Вказують, що своїм рішенням від 14.12.2016 року ВСУ встановив прецедент, який може привести до дискримінації батьків-чоловіків.

   У принципі № 6 Декларації вказано, що «Малолітня дитина не повинна (крім тих випадків, коли є виняткові обставинні) буті розлучена зі своєю матір'ю», розуміється деякими судами (як виявилося і ВСУ) перекручено.

   Малолітня дитина, дійсно, в переважній більшості випадків, повинна залишатися з матір'ю, вірніше сказати, повинна ПРОДОВЖУВАТИ залишатися з матір'ю. Однак в разі, коли з яких-небудь причин мати сама залишає свою дитину, а через кілька років (коли її життя налагоджується, з'являється житло і нова сім'я), вона потребує опіки над дитиною, принцип «залишення з матір'ю» вже не може бути застосовний.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве