Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Поділ іпотечного майна подружжям

Поділ іпотечного майна подружжям

23-10-2017 17:36

   Спроби подружжя «обманути систему» та недобросовісно ухилитись від виконання кредитних зобов’язань шляхом махінацій, на жаль, зараз не є рідкістю.

   За законодавством України у випадку невиконання та прямого ухилення від виконання кредитних зобов’язань перед банком, він в праві вимагати в боржників стягнення такого іпотечного майна. Кмітливі подружжя зараз доволі часто розігрують перед судом першої та апеляційної інстанції вдаваний спір стосовно поділу такого майна. У свою чергу, суд, не підозрюючи, що майно є іпотечним та належить банку, своїм законним рішенням затверджує мирову угоду подружжя.

   Згодом, здійснивши моніторинг, банк однозначно дізнається про порушення своїх прав, адже при «вдалій партії», розіграній подружжям, з іпотечного майна створюється два абсолютно окремі об’єкти нерухомості, які вже не можуть проходити за договором іпотеки.

   Питання про захист своїх прав банком вирішується дещо складніше, адже при розгляді вдаваного спору між подружжям у першій інстанції, він не був учасником. У практиці відомо чимало рішень апеляційної та касаційної інстанції про відмову банку у розгляді його скарги саме через цю причину. Проте, ВСУ має свою точку зору, яка покликана на захист та відновлення прав іпотекодержателя.

   Відповідно до Висновку ВСУ суд зобов’язаний розглядати скарги від іпотекодержателя, що стосуються іпотечного майна.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"