Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Аліменти з-за кордону: чим регулюється це питання

Аліменти з-за кордону: чим регулюється це питання

23-10-2017 17:29

Щороку в Україні спостерігається все більше й більше зареєстрованих міжнародних шлюбів. Проте, на превеликий жаль, значна частина таких інтернаціональних пар досить швидко розходяться. Хтозна, можливо, причина в культурних розбіжностях, чи в банальній несумісності характерів, але результат завжди один і доволі сумний – розлучення та всі його наслідки.

Як і при будь-якому розлученні, найголовнішою проблемою є визначення місця проживання дитини та ролі обох батьків в її житті й вихованні. Відповідно, ця справа зачіпає й питання виплати аліментів тим з батьків, котрий проживає окремо від дитини.

У світі для вирішення таких питань діє Конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання від 2007 року. Україна також є членом Конвенції з 2013 року, проте з цього часу у державі досі не прописано чітких правил реалізації її норм задля захисту інтересів дітей.

Річ у тому, що наразі, умови Конвенції повноцінно зображають та захищають правову дійсність лише країн, котрі є членами ЄС. Тому Україна та інші держави, що поки не увійшли до складу ЄС повинні дотримуватись норм Конвенції 1956 року, яка, у свою чергу, не є настільки актуальною та має безліч недоліків.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"