Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Письмова згода одного з подружжя на отримання позики

Письмова згода одного з подружжя на отримання позики

19-10-2017 13:39

   Досить часто в житті зустрічаються ситуації, коли задля забезпечення потреб сім’ї та сімейного благополуччя загалом, один з подружжя укладає договір позики. Відповідно, надалі всі отримані від позикодавця кошти використовуються для забезпечення сім’ї.

   Проте, чи може один з подружжя самостійно, без відома чоловіка чи дружини вкладати такі договори для позики коштів?

   Щоб з’ясувати це потрібно, перш за все, звернутись до норм Цивільного та Сімейного Кодексів України. Приписи законодавця вказують на те, що між подружжям існує презумпція згоди одного з подружжя, якщо чоловік, або ж дружина, вчиняють певний правочин, котрий спрямований на покращення благополуччя сім’ї загалом та на розпорядження майном, що перебуває у спільній сумісній власності.

   Відповідно, у випадку, якщо позикодавець звернеться до суду з вимогою стягнути позичені ним кошти з обох членів подружжя, то той факт, що чоловік або дружина не знали про укладення відповідного договору не буде братись до уваги. Отже, відсутність письмової згоди дружини чи чоловіка на укладення договору позики не утворює необхідних правових підстав для визнання договору недійсним.

   Якщо ж розглядати умови визнання договору позики недійсним, то слід зазначити, що ключову роль буде відігравати те, що даний правочин може суперечити інтересам подружжя. У такому випадку подружжя як учасники спільної сумісної власності можуть висловити свою незгоду з умовами договору.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"