Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


 Чи буде враховуватись вартість спільного майна, котре відчужене одним з подружжя, у випадку поділу всього майна?

Чи буде враховуватись вартість спільного майна, котре відчужене одним з подружжя, у випадку поділу всього майна?

18-10-2017 13:01

Досить часто чоловік чи дружина, бажаючи перестрахуватись та вберегти конкретне майно від поділу при розлучені, відчужують дане майно. Вважається, що таке відчужене спільне майно не потрапить до загальної маси всього спільно нажитого подружжям та не підлягатиме поділу на рівні частини при розлученні. Проте, слід зауважити, що ця точка зору є хибною.

Згідно з нормами Сімейного Кодексу України, абсолютно кожна річ, котра була придбана подружжям за період їхнього спільного життя як подружжя, належить їм обом на правах спільної сумісної власності. До таких речей хіба що не відносять речі особистого користування. Також, якщо один з членів сім’ї під час шлюбу вклав договір, котрий стосується інтересів сім’ї, то кошти, які він одержить за цим договором, також будуть спільними для обох з подружжя.

Якщо на момент поділу спільно нажитого подружжям майна виявиться, що чоловік чи дружина самостійно, проти волі чи без відома іншого члена подружжя, відчужив якесь певне майно не на користь сім’ї, або ж приховав його, то таке майно буде відноситись до загальної маси майна і враховуватиметься при поділі також.

Окрім цього, при розподілі спільно нажитого майна, поділу також підлягають й борги та зобов’язання кожного з подружжя.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"