Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Майнові відносини у подружньому житті

Майнові відносини у подружньому житті

18-10-2017 12:39

Невтішна статистика розлучень в Україні та безліч судових справ щодо поділу майна під час розлучення все активніше примушують осіб завчасно, до укладання шлюбу, опікуватись своїм матеріальним становищем.

В даній статті ми хотіли б пройтись по основним моментам, на що треба звернути увагу до укладання шлюбу, під час подружнього життя, і, у випадку необхідності, у разі розлучення.

Тож почнемо.

Стадія 1 «Ми вирішили одружитися»
За загальним правилом, все, чим кожен з подружжя володів до шлюбу, залишається у його власності і після розірвання шлюбу. Єдине виключення – якщо вони разом або інший
з подружжя вчинив дії, спрямовані на поліпшення такого майна (наприклад – зробив ремонт), внаслідок чого майно збільшило свою цінність. В даному випадку воно вже буде
спільною власністю.


Тож до оформлення шлюбу відсутня необхідність переписувати все своє майно на інших родичів із сподіванням убезпечити себе, воно і так буде ваше.

Стадія 2 «Подружнє життя»
Знов ж таки, за загальним правилом, майно, що подружжя набули під час їхнього спільного подружнього життя, належить їм обом, у рівних долях. В той же час, існує ряд виключень щодо майна, яке належатиме кожному особисто. Це і речі індивідуального використання, і майно, отримане у спадок, і майно, придбане за особисті кошти та ін..


При цьому, шляхом підписання шлюбного договору сторони можуть спеціально для себе встановити правила користування майном та визначити, яке майно вважається спільним, а яке належить кожному окремо. Такі правила можуть відрізнятися від встановлених законодавством, при цьому має бути дотримано дуже важливий принцип: не можна створювати ситуацію, за якої один з подружжя перебуватиме у вкрай невигідному становищі порівняно з іншим. Інакше це буде підставою для подальшого визнання шлюбного договору недійсним.

Стадія 3 «Ми вирішили розійтись»
За нормами сімейного кодексу, розірвання шлюбу не припиняє режиму спільної власності на майно. Тож формально подружжя можуть і не ділити все спільне майно після розлучення. Проте, такі випадки трапляються нечасто і більшість воліє розділити все майно і розійтись остаточно.

В даному випадку, сторони мають три варіанти дій:

-Розділити майно відповідно до шлюбного договору (якщо такий підписувався);

-Розділити майно шляхом укладання договору про розподіл майна. Такий договір має бути письмовим та посвідченим нотаріально.

-У випадку, якщо домовитись не вдалося – відстоювати свою точку зору в суді і віддати вирішення цього питання на розсуд суду. При цьому суд буде вивчати вже всі деталі щодо спільного майна: ким набуте, за чиї кошти, коли придбано та ін.

Звертаємо увагу, що окрім майна, при поділі мають враховуватись і борги подружжя (наприклад, кредити), а також корпоративні права, які підлягатимуть розподілу.

Ми щиро сподіваємось, що у Вашому житті наша стаття Вам не знадобиться, проте будьте уважні щодо майнових відносин з іншими особами.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"