Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права


Оплата вартості навчання дитини – додаткові витрати?

Оплата вартості навчання дитини – додаткові витрати?

13-10-2017 12:18

Утримання та участь у вихованні спільних дітей є завжди спірною темою колишнього подружжя. У якій мір піклування про дитину та матеріальна допомога їй повинна проявлятись зі сторони батька, з яким дитина не проживає?

Розглянемо ситуацію в якій неповнолітня дитина після розлучення батьків проживає з матір’ю. Матеріальне становище матері не дозволяє задовольнити всі необхідні потреби дитини у повному обсязі, адже дитина вступила до вищого навчального закладу та на період навчання змушена проживати в гуртожитку, що вимагає додаткових коштів. У зв’язку з цим мати звертається до суду з вимогою стягнути з її чоловіка половину суми понесених нею витрат, які, у свою чергу, пов’язанні з оплатою навчання дитини, проживанням у гуртожитку та лікуванням.

У такому випадку суд не може задовольнити вимоги в повному обсязі, адже відповідно до правил статті 185 Сімейного Кодексу матеріальна допомога у зв’язку з навчанням дитини та її проживанням у гуртожитку не вважаються додатковими витратами. Саме тому відсутнє правове підґрунтя для задоволення позову дружини повністю. Водночас, до додаткових витрат суд відносить грошові кошти, витрачені позивачкою на лікування дитини. Тобто, з відповідача може бути стягнено половина суми цих витрат.

Для стягнення з одного з батьків певної суми для покриття додаткових витрат, суд, перш за все, повинен відштовхуватись від обставин, які визначені законодавством.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве