Получите онлайн консультацию проверенных Юристов. Это просто
Юристы


Як визначаються аліменти на утримання двох чи більше дітей?

Як визначаються аліменти на утримання двох чи більше дітей?

03-10-2017 18:54

   Після розлучення батьків, дитина залишається проживати лише з одним із них, а інший же, у свою чергу, зобов’язується сплачувати відповідну суму аліментів на утримання дитини та задля забезпечення її повноцінного розвитку. Як же ж визначаються та присуджуються батьку чи матері аліменти?

   Звертаючись до сімейного Кодексу України слід зазначити, що аліменти на утримання дитини присуджуються в певній частині, яка виділятиметься з заробітку батька чи матері, або визначатимуться судом у твердій сумі. Аліменти батьки зобов’язані сплачувати щомісяця.

   Якщо в сім’ї є дві й більше дитини, то аліменти також будуть виділятись єдиною частку на утримання всіх дітей із зарплатні одного з батьків. Також, слід зауважити, що у такому випадку батько чи матір виплачуватимуть аліменти до тих пір, поки їхній найстаршій дитині не виповниться 18 років.

   Коли суд вирішує, яку ж саме суму коштів зобов’язати одного з батьків сплачувати, то він, неодмінно, враховує те, що сума коштів на утримання однієї дитини не може бути меншою за ту, що зазначається в статті 182 Сімейного Кодексу.

   У випадку, якщо стягнено 50 % від заробітної плати матері чи батька, то за приписами ЗУ «Про виконавче провадження» із зарплатні матері чи батька може бути утримано до погашення заборгованості у повному обсязі.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве

Задать вопрос Юристам
"Top"