Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права


Як визначаються аліменти на утримання двох чи більше дітей?

Як визначаються аліменти на утримання двох чи більше дітей?

03-10-2017 18:54

   Після розлучення батьків, дитина залишається проживати лише з одним із них, а інший же, у свою чергу, зобов’язується сплачувати відповідну суму аліментів на утримання дитини та задля забезпечення її повноцінного розвитку. Як же ж визначаються та присуджуються батьку чи матері аліменти?

   Звертаючись до сімейного Кодексу України слід зазначити, що аліменти на утримання дитини присуджуються в певній частині, яка виділятиметься з заробітку батька чи матері, або визначатимуться судом у твердій сумі. Аліменти батьки зобов’язані сплачувати щомісяця.

   Якщо в сім’ї є дві й більше дитини, то аліменти також будуть виділятись єдиною частку на утримання всіх дітей із зарплатні одного з батьків. Також, слід зауважити, що у такому випадку батько чи матір виплачуватимуть аліменти до тих пір, поки їхній найстаршій дитині не виповниться 18 років.

   Коли суд вирішує, яку ж саме суму коштів зобов’язати одного з батьків сплачувати, то він, неодмінно, враховує те, що сума коштів на утримання однієї дитини не може бути меншою за ту, що зазначається в статті 182 Сімейного Кодексу.

   У випадку, якщо стягнено 50 % від заробітної плати матері чи батька, то за приписами ЗУ «Про виконавче провадження» із зарплатні матері чи батька може бути утримано до погашення заборгованості у повному обсязі.


Мы найдем Вам лучшего юриста


Блог о семейном законодательстве